Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen a tökéletes pörkölt?...

Milyen a tökéletes pörkölt? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt:

-kisláng vagy nagyláng

-fedővel vagy fedő nélkül

-a pirospaprikát mikor teszitek rá? A hagymára vagy a húsra?


Köszi a válaszokat!


2013. nov. 20. 11:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Úgy készítem, mint a 3-as válaszoló, csak én a sertés- és marhapörkölthöz teszek szemes borsot és köményt is, a csirkéhez nem.
2013. nov. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Zsíron jó sok hagymát megpirítok. Ha megpuhult, picit meg is barnult, jöhet apróra vágott paprika, paradicsom, kevés erős zöld paprika. Gondolatnyi fokhagyma, de ne az legyen az uralkodó. Jól összefőzöm ezeket. Ekkor még fedő alatt. Mivel utálom a összepöndörödött paprika és paradicsom héjat, ezt a trutyit összeturmixolom. Vissza az egészet az edénybe. Bele a kockára vágott húst, addig kevergetem, mire kifehéredik. Így főzöm, a paprikát a vége felé teszem csak bele. Ha marha húsból készül a pörkölt, vörösborral engedem fel, centiliterenként adagolom, jó puhára főzöm. Nokedlivel kedvelem, de tarhonyával is isteni. Hozzá uborkasaláta, fokhagymásan, s vörösbor ipari mennyiségben.
2013. nov. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hakapeszi! Ez a turmixolás jó ötlet. Majd kipróbálom legközelebb :)
2013. nov. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszi a fincsi válaszokat
2013. nov. 21. 18:55
 15/15 KNorka válasza:
Nekem az vált be, hogy répát reszelek bele (apró lyukú reszelőn), így finom sűrű szaftos lesz!
2014. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!