Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a legegyszerűbb, de finom...

Mi a legegyszerűbb, de finom karfiolos étel?

Figyelt kérdés

Olyan olcsó most, hogy szeretnék többfélét kipróbálni.

Továbbá , hogy lehet-e fagyasztani, vagy érdemes-e.

Minden ötletet szívesen fogadok.



2013. nov. 17. 11:58
 1/7 anonim válasza:

rakott karfiol, karfiol leves, panírozva kisütött karfiol, savanyú karfiol (savanyúságként)

Nekem ők a kedvenceim. :)

2013. nov. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Karfiolfasírt, karfiolleves
2013. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi imádjuk a rántott karfiolt.
2013. nov. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nememlékszem válasza:

Nálunk a diós karfiolkrém leves a sztár.

Szerintem fôzve nem lehet fagyasztani.

2013. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rózsákra szedve adagonként zacsizva tudod fagyasztani. Amikor előszeded, az a lényeg, hogy még fagyott állapotban tedd a forrásban levő vízbe, vagy a felmelegített olajba/zsírba, akkor egyrészt megmarad az eredeti íze, másrészt roppanós marad, nem lesz lötye.


Ha teljesen előkészíted rántottnak, fémtálcára rakod és úgy fagyasztod meg, utána bezacsizhatod, amikor kell télen csak előszeded és már sütheted is!


Egyébként szeretem levesnek, rántva, szoktam belőle karfiol-pörköltet, apróra darabolva mint a párolt petrezselymes rizst is elkészítheted. Van aki főzeléket készít belőle, mint a kelkáp. főzeléket úgy készíti.

Ha sós vízben előfőzöd és tepsibe alul tejföl-fölül tejföl + reszelt sajt = be a sütőbe módi.

De valóban darált hússal mint a rakottat is.

Szóval felhasználási módja: ami éppen eszedbe jut, határ a csillagos ég!

2013. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Koretnek nagyon bejon a karfiolpure es a karfiolkrokett is isteni. Ezen kivul szuper a csoben sult karfiol fustoltsajttal, ezt keszitheted rizzsel is,de szerintem magaban,sok sajttal az igazi. Amit meg gyakran keszitek az a parizsi bundaban sult karfiolfejek es a karfiolkremleves.
2013. nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszát. Már tudok miből válogatni, és fagyasztani is fogok.
2013. nov. 18. 06:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!