Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hidegtál készítés? OLyan...

Hidegtál készítés? OLyan szép, ínycsiklandó dekoratív hidegtálat szeretnék csinálni, annyit tudok, hogy különböző saláták pl: francia, sonkaroló, de tovább nem.

Figyelt kérdés
Tudom paradicsomból szoktak gombát csinálni, meg talán alma héjából rózsát?! Ilyenekre lennék kíváncsi!
2009. nov. 18. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nagyon szép még az orosz őzgerinc: egy vizezett őzgerinc formába öntünk kis zselatinos húsleves levét, ha megdermed, rá sorba főtt tojáskarikákat rakunk. Készítünk közben egy franciasalátát, amibe szintén kis forró tejben vagy vízben elkevert 1/2 cs. zselatint teszünk. Ezt a salátát dúsíthatjuk szardíniával, vagy apróra vágott sült-főtt húsmaradékokkal, sonkával. Beleöntjük a gernicbe, pár órát dermedni hagyjuk, majd kiborítjuk az egészet. Estelg lehet még díszíteni pirosarannyal, petrezselyemmel.
2009. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit még tehetsz rá: kaszinótojás, kolbásszal töltött karaj, tojással töltött fasírt, sült csirkecomb (ezek a sültek hidegen is isteniek). Láttam már hidegtálon füstölt marhanyelv szeleteket is (bár ez nekem nem jön be:). Svéd gombasalátát is szoktak rá tenni. Különböző sajtszeleteket is rakhatsz rá.
2009. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

szerintem ezt ne itt kezd! nem azért írom, mert az gondolom, hogy itt nem kapnál jótanácsot, de szerintem ez kevés, és itt nem lehet annyit írni erről, amennyi szükséges lenne. Nekem pl. egy 600 oldalas hidegkonyhai szakácsművészet könyvem van, anélkül hozzá sem kezdtem volna. Két vesszőparipám van ebben a dologban: a gruppírozás.... csoportosítsd az étkeket a tálon, ne legyen mindenhol mindenből. A másik: hogy kerüld a szendvicseken a pirosarany pöttyöket:))

kutass az interneten

2009. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, szerintem a kérdező itt nem a szendvicses hidegtálra gondolt, és szerintem ehhez még 60 oldalas könyv sem kell, nem hogy 600, csak pár jó ötlet, és sok sok kreativitás, főleg a díszítéshez.
2009. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
aha...
2009. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!