Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készíted a pizzatésztát?...

Hogy készíted a pizzatésztát? Milyen feltéteket szoktál készíteni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 9. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Nálam ez nagyon egyszerű. Lesétálok a Lidlbe, veszek egy pizát, otthon megsütöm és megeszem.
2013. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

élesztő, liszt, só, tej, egy pici vaj vagy zsír

tejfölös alap vagy paradicsomos,sonka,kolbász,gomba,sajt és ami éppen van itthon

2013. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Én mondjuk megrendelem telefonon :D

De ha nagyon főzhetnékem van, akkor veszek fagyasztottat és beteszem a mikróba.

Ha még nagyobb főzhetnékem van, akkor veszek félkész tésztát, rakok rá paradicsomszószt, szalámit, kolbászt, gombát, olivát, fokhagymát, sajtot, és beteszem a sütőbe.

Ha orbitálisan hatalmas főzhetnékem van, akkor elmegyek a nagymamámhoz, és együtt meggyúrjuk a cuccot - a receptet még nem sikerült megjegyeznem :D

2013. nov. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én is hasonlóan mint a második hozzászóló, csak picit másként:

Egy nagyobb edénybe belerakom lisztet, tejet, joghurtot, sót, cukrot, tejben futtatott élesztőt. Dagasztós robotgéppel kb 10 perc alatt megdagasztom, aztán hagyom kelni. Kb másfél óra múlva süthető: kivajazott-lisztezett tepsibe elnyújtani, rárakni a feltétet aztán sütés egy 20 percig kb.

A feltét nálam leggyakrabban: kevés olajon pirított hagyma, bele paradicsom sűrítvény, ketchup, zöldfűszerek, só, cukor. Erre jön sonka meg ananász. Ja meg sajt a tetejére.

Kicsit macerás, legtöbbször én is mirelitet csinálok :)

2013. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Pici olajat is rakok a tésztába, ezt kihagytam.
2013. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tésztát így, ezzel a szósszal: [link]

feltétnek meg csak mozzarellát és paradicsomkarikákat, vagy néha sonkát és tükörtojást

2013. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ami alap: gyorsfagyasztott,vekony teszta,olasz paradicsomos szosz, serrano sonka es a tetejere friss paradicsomkarikak,fuszerek,mozzarella.

Ami valtakozik: konzerv ananasz,konzerv kukorica,konzerv gomba, oliva, tenger gyumolcsei, fustolt sajt, edami, cheddar,trappista.

2013. nov. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nos, en ezt a receptet használom: [link]

Fele kanál cukorral, picit tobb sóval , bazsalikommal es oreganoval. Nekem nagyon bevált. Feltet nálunk gomba, sonka, sajt, az en része en olajbogyo vagy csili.

2013. nov. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Régebben liszt, viz, olaj és élesztő keverékével készítettem, de mostanában vajjal és tejjel csinálom, kicsit több cukorral, ez nekünk jobban ízlik, belül habos a tésztája, kívül ropogós lesz.

Feltét változó, előszőr friss paradicsomból oreganóval és bazsalikommal ízesítve főzök egy alapot, amivel lekenem, majd jön a feltét. Csípős paprikás vastagkolbász, vagy ananászos sonkás, vagy gombás, vagy szalámis kukoricás olivabogyós, de nyáron ettünk lecsósat is, maradék lecsóból, az is nagyon finom volt, ilyenkor nem tettem alá öntetet.

2013. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Én feltétlenül szeretem...
2013. nov. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!