Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott krumpli fel turbozása...

Rakott krumpli fel turbozása valami + izzel?

Figyelt kérdés
Bármi jöhet ami eltér a hagyományos ízvilágtol ...
2013. okt. 29. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Tegyél bele banánt, nem mondom hogy finom lesz, de eltér!
2013. okt. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

A tetejére mehet bacon szalonna vagy sajt


Beleséjébe tehetsz egy réteg paradicsomot, paprikát vagy akár cukkinit.

2013. okt. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én -néha- szórok bele valamilyen(pizzás, bolognai, stb.) fűszerkeveréket is!

[link]

2013. okt. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fog különösnek tűnni, de nagyon finom, és mégis kicsit más (teljesen más mint anyukámé, vagy amit menzán adtak, pedig nem tér el nagyon):

A rétegezés: krumpli, tojás, (füstölt) kolbász, (füstölt) virsli, 1 kis pohár sós, borsos!! tejföl, aztán ugyanígy rétegezés, majd a tetején is tejföl és reszelt sajt. A több réteges fűszeres tejföltől valami isteni finom lesz, nem lesz száraz, jó szaftos lesz. Ja és főzd meg előtte a krumplit is, úgy az igazi :)

Én általában 6 tojásból csinálom és mindenből 2 réteg van, kivéve a krumpliból, mert abból 3.

2013. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Darált húsos : [link]
2013. okt. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is szoktam beletenni paradicsomot, paprikát, szalonnát, van, hogy sült hagymát közé. Az nagyon finom bele. Vagy tojásos tejföllel leöntöm. Egyszer majonézes tejfölt öntöttem rá, az is ízlett.
2013. okt. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Leírom, hátha nálatok nem így szokás, de nálam ez az alaprecept: héjában főtt krumpli (hámozva, felkarikázva), tejföl, karikára vágott hagyma, kolbász, főtt tojás. Ezeket rétegezem, a tetejére krumpli kerül, zsemlemorzsával megszórva és megborítva egy kis olajjal. Mi így szeretjük, mert finom ropogós lesz a teteje, az az igazi. A sajt nekünk egyáltalán nem passzol oda, de kinek mi.

Ja, csak só és bors kerül bele, más ízvarázs, vegeta és egyéb szemét nem.

2013. okt. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm : Mindenki tök jókat írt.

csináltam besamelt amibe kevertem füstölt sajtott : A rétegekhez : burgonya ,kolbász ,tojás , piritott füstölt házi szallonát tettem : Leöntöttem a besamelel

A zsallonna zsirját tejfölel ,és kevés füstölt törött paprikával kikevrtem és ezt tettem a tetejére .

2013. okt. 29. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!