Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott krumpli kérdés?

Rakott krumpli kérdés?

Figyelt kérdés

Mennyi sót tegyek a vízbe, amiben megfőzöm a krumplikat?

Kb 1 kiló krumpliról van szó.


2013. szept. 29. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
1evőkanál
2013. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

A rakott krumplihoz héjában kell a krumplit megfözni, ilyenkor nem kell bele só.

De ha feltétlen só vízben akarod fözni (vagy netán nem hajaában fözöd), 1 liter vizre kell egy teáskanálnyi só.

2013. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy - másfél evőkanállal nyugodtan.
2013. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Haló! Nem kell lepontozni az előzőt, csak mert ők máshogy készítik a krumplit.


Leírták mennyi sót tegyél bele, de azt nem, hogy ha többet vagy kevesebbet teszel bele, akkor sem lesz semmi. Nem igen tudod elsózni a rakott krumplit a vízbe tett sóval.

2013. szept. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak. Nem fogod tudni elsózni!


Persze, ha már itt tartunk, mondhatjuk azt is, hogy nem mindegy az sem milyen sót használsz. A finomított vákuumos só (nagyon szép fehér és apró) tapasztalatom szerint nincs annyira sós, mint a kissé darabos, szürkés-fehér színű. Tehát az utóbbiból elég a fele is!


Egyébként ismét erre jár valami hülye, aki mániákusan pontoz lefelé, teljesen értelmetlen módon. Ma már több helyen találkoztam áldásos tevékenységének eredményével!

2013. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy kilónyi krumplihoz én is teszek egy evőkanányi sót. még így is utána kell sózni, amikor a főtt krumplit lerakom, mert szinte meg sem érezni.

nem véletlenül használják/juk a krumplit az elsózott ételek mentésére.

2013. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, én azért tettem bele egy evőkanállal, már nem kellett utána sózni.
2013. szept. 29. 17:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!