Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha vízben szeretném kifőzni a...

Ha vízben szeretném kifőzni a csirkemellet, hogyan, mennyi ideig, mennyi vízben kell?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, nagyon béna vagyok még ilyen főzős dolgokban :D szóval az a kérdés, hogy hogyan csináljam: előbb fölrakom a vizet forrni (fűszerekkel persze) és akkor rakom bele a csirkét, ha már forr, vagy együtt rakom föl őket? Mennyi ideig kell főzni? Vagy szurkáljam meg és ha puha már jó? Amúgy az a célom vele, hogy megfőzöm ugye, utána szétszedem ilyen kis darabkákra és tortillába tenném majd zöldségekkel.

18/L



2013. okt. 20. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Én a helyedben nem főzném a csirkemellet, hanem kevés olajon vagy vajon megpárolnám. Kb. 10-15 perc alatt kész. Simán sózd és borsozd meg, más fűszert nem is igen igényel. Ugyanúgy szétszedheted utána. Ha főzöd nagyon száraz lesz, és sokkal több fűszer is kell hozzá, hogy ne legyen iztelen.
2013. okt. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az elsö válaszolóval tökéletesen egyetértek, ha fözöd, gyakorlatilag ehetetlenül száraz lesz. Inkább kevés zsiradékod süsd át, akkor szaftos és puha lesz. A megadott 10-15 perc elég, ha tovább sütöd, kiszárad.
2013. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Remélem megfogadtad a fenti tanácsokat, és sikerült kis zsiradékon puhára párolnod. Főzni nem kell, csak sütni, ahogy írták. enged az annyi saját levet is, amiben percek alatt puha lesz. persze fedő alatt.

ha puha, utána lehet neki fedő nélkül egy kis színt adni, kissé erősebb lángon, de tényleg azt is csak 1-2 percig, mert kiszárad nagyon.

2013. okt. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat!! :)

Vegul sutoben sutottem ki egyben a csirkemelldarabot, soval, borssal, fokhagymaval, egy pici vizet ontottem ala. Finom lett es nem nagyon szaradt ki.

2013. okt. 20. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, te két géppel dolgozol ?? A kommented mással íródott. kicsit fura...:/
2013. okt. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A kommentet telefonrol irtam, mint ahogy ezt is, es ilyenkor lusta vagyok ekezetet irni. :D de tessék, írok ékezetet akkor.
2013. okt. 20. 20:21
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor okés :DD
2013. okt. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem ne főzd, ha nem párold, és elötte fűszerezd be és lassú tűzön párold.
2014. júl. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Nos, amit az eddigi hozzászólóktól olvastál, az az "akinek csak kalapácsa van, mindent szögnek néz" típusú válasz volt. Teljesen egyértelmű, hogy ők még sosem készítettek főzve csirkét és abban a hitben vannak, hogy az általuk ismert elkészítési mód az egyetlen üdvözítő. Nagyon vicces már az alaphelyzet, amikoris te felteszed a kérdést, hogy "hogyan főzzek csirkét", mire kivétel nélkül olyan választ kapsz, hogy "süsd meg". Itt ugye totális félreértésről van szó. A technika, amit keresel egyébként az ún. "posírozás". Vagyis amikor a húst egy erre szogáló lében, kifejezetten lassan készítik el. Összehasonlíthatatlanul szaftosabb eredményt ad, mint az az eljárás, amit már eleve szintén szakszerűtlenül "párolásnak" tituláltak a kedves hozzászólók. Ők ugyanis egyértelműen a SÜTÉS-ről beszéltek (olajon, vajon, stb.). Ez az, ami egyértelműen szárítja a húst (!) és bár ízlések és pofonok különbözőek, lehet természetesen sütéssel is nagyon finom csirkét készíteni. A főzésnek - avagy posírozásnak - a lényege azonban az, hogy a nyers húst körülbelül annyi vízben, ami ellepi (nem túlméretezett fazékban), nagyon lassú tűzön főzöd meg. A vizet természetesen lehet (és kell is) ízesíteni (sóval, borssal, rozmaringgal, stb.), de használható ecet, bor, citromlé is a célra. Az így elkészített csirkehús egységes állagú, fehér, szaftos. Van másik "főzési" technika is, amit úgy neveznek, hogy "sous vide" (ejtsd: szuvid, avagy szuvidálás). Ennek lényege, hogy a húst szintén lassú tűzön, alacsony hőfokon, légmentesen lezárt tasakban, tulajdonképpen vákuumban készíted (akár készre, akár sütés előkészítéseként). Ilyenkor a tasakba úgy helyezd a húst, hogy befűszerezed, de ezt leszámítva más folyadék ne kerüljön a tasakon belülre. A tasakokat pedig az említett módon, lassan (!) a 60-70 fok közötti hőfokú vízbe teszed. Itt azonban a fokoknak - sőt, még a tizedeknek is - jelentősége van! Ennek azonban speciális eszköz-igénye van (vákuum készítése, tizedhőfokos melegítésre és melegen tartásra alkalmas eszköz). Ezek a technikák a (zsírban) sütéshez képest valóban magasabb belső nedvességtartamú húst fognak eredményezni. De úgy átalánosságban szerintem főzési kérdésekben, ha technikák érdekelnek, ne ilyen véleményoldalakon keress, hanem van 100 féle gasztronómiai oldal. Az ilyen kérdésre ott találsz adekvát választ.
2019. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!