Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kacsához milyen édes köretet...

Kacsához milyen édes köretet szoktál csinálni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sütöttem már hozzá mézes körtét, de a kedvencem a vegyes erdei gyümölcs szósz burgonyakrokettel.
2013. okt. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezek megírnád a receptjét.Nagyon jól hangzik.Köszönöm!
2013. okt. 19. 08:40
 3/11 anonim ***** válasza:

A körte semmi extra :-) félbevágod a körtéket (ne legyen nagyon puha a körte) kiveszed a magházát és annak a helyére mézet teszel, sütőben aranybarnára sütöd, nem kell megpucolni.

A krokettet bevallom, fagyasztottból szoktam csinálni :-)

A gyümölcsszószhoz tetszőleges gyümölcsöt veszel (a piros ribizli és az erdei gyümi szerintem a legfinomabb). Felteszed egy lábasban főni, pici vízzel, ízlés szerint édesíted, hogy ne legyen nagyon savanyú. Ha rottyant egyet, besűríted étkezési keményítővel (kb. 1-2 evőkanállal kell, ezt előtte pici hideg vízben keverd el). Ez nem ilyen tejszínes/tejfölös mártás, hanem inkább olyan lekvárszerű. Lehet fűszerezni is, ha pikánsabban szeretitek.

2013. okt. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A körtével kapcsolatban eszembe jutott, hogy úgy is lehetne, hogy felkockázod és serpenyőben mézzel megkaramellizálod. Úgy egy kicsit az is "szószosabb" lesz. Hmmm, lehet ki is próbálom majd :-)
2013. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Meggymártás, hasonlóan elkészítve, mint a 2. válaszban, fagyasztott meggyből, de én egyáltalán nem édesítem, egy pici savanykás íz szerintem kifejezetten illik is a husihoz. :)
2013. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
párolt lilakáposztával szoktam csinálni.
2013. okt. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
En is gyumolcsszoszt vagy mezes- karamellizalt narancsot,kortet,barackot,szilvat csinalnek hozza.
2013. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
A hagyományos ízek kedvelője vagyok, így nálam a kacsasült elképzelhetetlen párolt, almás vöröskáposzta nélkül.
2013. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbálkoztam több recepttel is. pl narancsos kacsa, persze, ha a gyümik édesnek számítanak.Finom volt. sütöttem úgy kacsát, hogy a hasába egy mézzel-dióval töltött birsalmát tettem, mellette is sült pár gerezd birs. finom volt szintén.

Kipróbáltam a gesztenyés töltelékkel töltött kacsát, nekem ízlett, a család nem kérte máskor... :)

Áfonyalekvár a sült és a köret mellé szintén finom volt.

De örök, megunhatatlan köret marad nálunk is az almás-vöröskáposzta a sültkacsa mellé.

Szerintem nagyon ízlésfüggő, és ebben nincs semmi külünös.

Szeretni kell, ennyi az egész :D

2013. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is káposztával szeretem a legjobban,de valami újat szeretnék kipróbálni!
2013. okt. 19. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!