Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik heti vagy havi menüt...

Akik heti vagy havi menüt készítenek tartjátok magatokat az előre kiírt listához? Vagy van amikor átalakul?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt döntöm el, hogy vasárnap mit sütök-főzök. Abból már adódik, hogy az esetleges maradékokból mit, hogyan lehet másnap-harmadnap készíteni, vagy esetleg változatlan formában ismét asztalra tenni.

Akkor ettől függően a hét további napjaira is előre tervezem, hogy mit vegyek, mit ennék, ahhoz vásárolok, és akkor ha valami közbe nem jön, akkor azt meg is sütöm-főzöm.

Ha valami előre nem látott dolog miatt időhiány, vagy esetleg kapok valahonnét valami olyat, amit nem lehet, vagy nem érdemes, esetleg nem szabad tárolni, akkor persze nem kötöm magamat mereven az előre betervezetthez, de ez igen ritka. :))))

2013. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van, amikor alakul, akár akkor is, amikor a piacon meglátok valami nagyon szép árut jó áron, amivel jobban megéri megcsinálni valamelyik ételt.

Fontos a rugalmasság :)

2013. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem szoktam konkrét listát készíteni, mert az étvágyunkat nehéz megítélni. Van amikor 3 napig elnyammogunk egy 2 napi adagon, van amikor 1 nap alatt betoljuk, mert mondjuk sokat sportolunk vagy mozgunk aznap és nagyon éhesek vagyunk. Így számomra értelmetlen a heti lista, mert nem tudom tartani.


Viszont mielőtt boltba megyek, kigondolok 3-4 ételt, amihez kedvem/kedvünk van a héten, és annak megfelelően vásárolok. Ha látok valami különösen akciósat, akkor is elgondolkodom, hogy ezzel most tudnánk-e valamit kezdeni a héten vagy sem. Az ételeket inkább fejben tartom, és amikor elfogyott az előző napi, akkor eldöntöm melyiket főzöm/főzzük a következő nap, így nem kötöm magam szigorú "menza"rendhez, de mégsem vásárolok össze-vissza.

2013. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Soha nem tervezek elore,mert a hangulatomtol fugg mit kivanok meg. Volt mar,hogy elterveztem otthon,megirtam a listat,aztan a boltba menet megkivantam a pizzat es azt vittem haza a csaladnak is:)
2013. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán előfordul, hogy pár nappal előre tervezek (meg kell csinálni a hűtőben lapuló zöldséget vagy olyat akarok főzni, ami kiadós ahhoz, hogy a párom is vihessen belőle munkába, ez utóbbi nem egyszerű) - aztán többnyire borul az egész, mert nincs kedvem az adott ételt főzni vagy enni. Van, hogy jóval a főzés elkezdése után derül ki, mi lesz a végeredmény, hajlamos vagyok kísérletezni ;)
2013. okt. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!