Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagy baj, ha a krumpli még...

Nagy baj, ha a krumpli még nem hűlt ki és úgy öntöttem rá a majonézes öntetet és rögtön be is tettem a hűtőbe?

Figyelt kérdés
Egyébként majonézes krumplisalátát csináltam,sajna kicsit későn kezdtem el csinálni és szerettem volna,hogy legalább 1 órát hűtőben legyen,mire délben hazajönnek a családtagok. Szóval a hirtelen lehűtés és a majonéz miatt nem fog valami keletkezni,ami gyomorrontást okozhat?

2013. júl. 30. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Max a hűtő megy gallyra, más gond nem lehet!
2013. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz bajotok : legközelebb ha így idő szükében vagy még meleg bele héjában főtt krumplit jég hídeg vízbe tedd 4-5 percre . Könnyeben jön le a héja és mire fel szeleteled pont annyira lesz hídeg ,hogy mehet rá a majonnéz.
2013. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2. jó tanácsot adott, én is így szoktam, egyszerűsíti a dolgom és időt spórolok vele.

Az a tapasztalatom, ha melegen teszed még rá, semmi baja nem lesz, max. egy kicsit jobban megszívja magát a krumpli, és szárazabb lesz az egész.

2013. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a majonézes krumplit úgy csinálom, hogy először 5-10 percre ecetes-cukros vizbe áztatom, és csak utána rakom rá a majonézt. Igy a meleg krumplit beledobhatod a hidegvizbe, és utána a majonézba. Szerintem sokkal finomabb lesz.
2013. júl. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi bajotok nem lesz tőle, efelől nyugodsz lehet. a hűtőd se megy tönkre, annyira már lehűlt a majonéztől is, hogy ne párásítson.

Amúgy én is a majonézes krumplit mindig "előre megfontolt szándékkal" még előző nap cukros-ecetes-hagymás lébe teszem, mármint a krumplit, és csak másnap leszűrve keverem össze tejfölös-mustáros majonézzel.

Persze tudom, hogy vannak hirtelen felindulások, hogy az ember gyorsan szeretne valamit:)

Szóval nyugi, semmi baj nem történt.

2013. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!