Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Palacsintába mák töltelék?...

Palacsintába mák töltelék? Így jó lesz?

Figyelt kérdés

mákos palacsintát nem csináltam eddig. most szeretnék : Arra gondoltam ,hogy meggy lekvárral megkenem a palacsinta lapot . Majd erre szórom a cukrozott mákot ..

Ha van valaki tud finomabb jobb mákos tölteléket palacsinába annak örülnék..

Köszönöm..


2013. júl. 28. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Csináltam már mákos palacsintát, igaz, nem kentem meg lekvárral. Érződött is, hogy "valami" hiányzott, eléggé száraz lett.

Lehet, hogy jó lesz a lekvár, de ha van egy pici tejed, amivel összefőzöd a mákot (mint a beigli-készítés előtt), akkor úgy már biztosan jó lenne.

Persze a lekvár is jobb, mint nálam a semmi! :)))

2013. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így jó lesz. A meggy-mák ízkombináció nagyon finom tud

lenni.

Legközelebb én is kipróbálom :)

2013. júl. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hm ez nagyon finom így:))

de ha lekvár nélkül készíted úgy is finom lesz bár akkor kis reszelt citrom héjat vagy egy kis levet rakj a mákba anélkül is finom

próbáld ki a fahéjasat is ha kedveled az ízét

cukor+fahéj én kristály cukorral szoktam nem porcukorral mert szeretem mikor ropog a cukor juj én is megyek csinálok pár db-t:))

2013. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm !!

A férjem szerint nagyon finom volt : Annyi hiba csuszott a gépezetbe ,hogy mivel a meggy lekvár nem elég édes: Erre nem gondoltam így mákba elöször csak annyi cukrot tettem mint rendesen kell . az első így feltekert palacsintának kicsit keserű íze lett . Aztán még jó sok cukrot tettem a mákhoz így már tőkéletes volt . 2 evő kanál mákhoz 5,5 evő kanál cukor

kellett.

2013. júl. 28. 16:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fahéj ötletet : gyerekkorom óta fahéjas fan vagyok :Bármi jöhet ami fahéjas : Így magmnak mindig csinálok : A férjem nem eheti mert fahéj allergiás :
2013. júl. 28. 16:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!