Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki hogy csinálja a túró gombócot?

Ki hogy csinálja a túró gombócot?

Figyelt kérdés

Én 50 dkg túrót kevertem össze 2 csomag vaníliás cukorral,3 marék cukorral,3 tojással,és 3 dl búzadarával,aztán be a hűtőbe,és másnap főzöm meg!

Ma délben megcsináltam,és holnap ha gombócolom,akkor fogok bele rakni sárgabarackot a közepébe,és úgy fogom kifőzni! Persze a barackot kb.4-be vágom,vagy mégkisebbre! :)

Ti hogyan készítitek? Mivel dobjátok fel? Várom a tippeket! :)

Ui.: még soha nem csináltam barackos túrógombócot! :D


2013. júl. 24. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Tészta alap nekem ue .. epret , ét csokit , megyet szoktam bele tenni
2013. júl. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1/4 kg túróhoz adok pici sót, 1 tojás sárgáját, 1 vaníliás cukrot (egyéb cukrot nem teszek bele) és érzésre kevés búzadarát, fél óra múlva már főzöm is ki és jó sok pírított vajas morzsára teszem (kifliből csinálom a prézlit), majd fahéjas-cukros tejföllel tálalom.

Meggyel is töltötem már, úgy is nagoyn finom volt, most sárgabarackkal fogom tölteni, kaptam szép apró szemű, édes sárgabarackot. Ilyenkor nem megy rá tejföl, csak fahéjas cukor.

2013. júl. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég ettem olyat 1 étteremben amibe eper és csoki volt főzve : Baromi finom volt ahogy az eperre ráolvadt a csoki .
2013. júl. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ami még nagyon finom ha friss fügét teszel bele :
2013. júl. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
megveszem a famili frostrol.:D
2013. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 gömbicica ***** válasza:
100%

volt, hogy megcsináltam a tejbgrizt, és jól elegyitettem az áttört turóval, és izesitettem.

gyorsan megvolt.

prézlibe forgattam, és meggyből, vagy málnából szoktam hozzá sürü öntetet lefőzni.

2013. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tetszik az eper,és a csoki ötlet! :) És a kettő együtt is! :) Fügéből csak a frisset szeretem,az aszaltat nem,és van is füge fánk (bokrunk),de csak jövőre fog teremni,ősszel ültettük... :( Viszont sok helyen van,majd szerzek,és kipróbálom! :)

Tetszik ez a tejbegrízes recept is... De jó hogy írtam,egy csomó ötletet adtatok! :)

Köszönöm!

2013. júl. 24. 17:10
 8/12 gömbicica ***** válasza:

6-os vagyok. itt már nem kell megfőzni még egyszer.

Persze ne rakd el több napra. Igy csinálhatsz kevés tejbegrizből, mondjuk 1/4 kg turóból gömbiket :-) nincs benne tojás sem hogy főzni kelljen. én falatnyira gömbölygettem őket. .

2013. júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én van h csak simán megfőzöm a gombócokat és tejföllel eszem sósan v édesen és van h megsütök őket egy pici olajban :)
2013. júl. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi 6-os okos ötlet! :)

utolsó,ezt nem is képzeltem volna,hogy sósan is lehet... :) Pláne kicsit megsütni... És úgy finom? Úgyis lehet édesen enni?

2013. júl. 25. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!