Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel lehet tölteni a krumplis...

Mivel lehet tölteni a krumplis gombócot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mivel nagyon nagy krumplis gombóc rajongók vagyunk,így várom az ötleteket,hogy ki mivel szokta tölteni a gombócokat! :) Gondolok itt arra,hogy milyen csokival,milyen gyümölcsel,milyen lekvárral... meg alapból mivel??? Sós töltelékből csak a pörköltet ismerem,ami a végén át van nagyjából szűrve,és darálva,és az isteni,de mlyen pöri legyen? szóval minden érdekel! :)

Előre is köszönöm!


2013. júl. 23. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Szokványosan szilvával töltik. Mi nem szeretjük így. Mi csak fahéjjas cukorral töltjük.
2013. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sárgabarack
2013. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Eperlekvárral szeretem a legjobban, de bármilyennel lehet. Néha csinálok csokiöntetet is hozzá, kakaót, cukrot és vajat olvasztok össze.

És én személy szerint ha már sós, akkor szeretem a juhtúrósat. Egy kis tejföl és pirított hagyma+szalonna a tetejére, nagyon finom.

2013. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Szotyihéjas cipőpasztát
2013. júl. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az első 3 választ!

A juhtúrós töltelék pontosan hogy készül? Miből mennyit raksz bele? Én kb 1 kiló krumplit főzök meg,és 2 tojással, kb. 40 deka lisztel szoktam gyúrni. Ehhez mérten miből mennyit tegyek bele? Írd le kérlek!

köszönöm!

2013. júl. 23. 21:11
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
Elösször is végy 1 Juhot.Csinálj belőle turót........
2013. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a napokban sárgabarackkal töltöttem, nagyon finom volt, de szoktam meggyel is, télen meggybefőttel, úgy is finom.
2013. júl. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

hétfőn én is sárgabarackos gombócot csináltam! :) Isteni lett,fahéjas porcukorba mártottam,mint a szilvát. Nagyon nagy sikere volt! :)

2013. júl. 24. 15:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Ehhez a mennyiséghez szerintem kb. 20-25 dkg juhtúró kell, de kevesebb is elég, ha alkalmazod a krumplis trükköt. Kicsivel több krumplit főzöl, azt megtörve összekevered a juhtúróval, így nagyobb lesz a mennyiség, de nem lesz olyan intenzív íze. Más nem kell bele, esetleg só, bár a juhtúró eleve sós, meg ha szeretitek, lehet bele kaprot keverni.
2013. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ennyi? Ez szupi! A kaprot nem szeretem,de a juhtúró jöhet,és szerintem össze keverem kis krumplival,de csak hoyg ne legyen erőteljes íze! :) KÖSZÖNÖM SZÉPEN! Ki fogom próbálni! :)
2013. júl. 24. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!