Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lehet száraz az elkészül...

Mitől lehet száraz az elkészült pogácsa? Mit ronthattam el?

Figyelt kérdés
A NoSalty-n van egy magyaros pogácsa recept, mindenki agyon dícséri, nekem mégis kemény lett és száraz. Van valami tippetek, hogy mit ronthattam el? Hétvégén fontos eseményre kéne sütnöm valami hasonlót és rettegek, hogy a végeredmény megint alkalmas lesz a fejek bezúzására :) Segítsetek légyszi! Köszi előre is!
2013. júl. 22. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Küldök neked egy olyan pogi receptet ami 3napig puha marad és nem szárad ki : Attól is kiszáradhatott ,hogy tovább sütötted mint kellene : Azokat a pogácsákat amik sok zsiradékkal készülnek kicsit elöbb kell kivenni a sütőböl .

PUHA SAJTOS


Hozzávalók

50dkg liszt

2,5dkg élesztő

1 kávés kanál só

2db kocka ráma

1tojássárgája

Kevés tejföl

1 evő kanál zsír

15-20dkg reszelt sajt a tetejére

A hozzávalókból az 1ráma kivételével tésztát gyúrunk, majd kinyújtjuk.

A megmaradt 1 rámát rákenjük, a tésztára: Összehajtogatjuk.

Egy éjszakára a hűtőbe tesszük: Másnap kinyújtjuk, majd 2X 20 perces pihentetéssel, hajtogatjuk:

Tetszőleges formára szaggatjuk: A tetejét meg szórjuk a reszelt sajttal:


170C –ós sütőben addig sütjük, amíg azt nem látjuk, hogy KB 4-5 perc múlva kész.

Amikor már csak ez a 4-5 perc van, vissza ki kell venni az, süt öböl. / Mert a zsiradék miatt tovább sül /

3 napig puha marad.

2013. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hú, köszi, ez nagyon jól hangzik! :) Viszont olyan problémám van, hogy még sosem hajtogattam tésztát. Van valami speciális módszer rá?
2013. júl. 22. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi speciális : kinyujtod majd a két szélét középre hajtod : majd félbe hajtod : kisodrod ,így hagyod ,és ezt 2 szer csináld meg : Ha nem pogácsa szaggatóval szaggatod akkor bármilyen más formára is lehet : ha van otthon estleg ,rombusz ,vagy háromszög ,vagy négyzet ,alakú avval kicsit mutatossabb .
2013. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszi! :) Remélem, jól fog sikerülni :)
2013. júl. 22. 09:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg ,hogy milyen lett ..
2013. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

akkor szárad ki a pogácsa, ha nem elég forró sütőben sütöd.

A pogácsát mindig nagy fokozaton kell sütni.

2013. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuperjó lett, köszönöm szépen! :)
2013. aug. 5. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!