Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miben módosuljon a recept, ha...

Miben módosuljon a recept, ha túl száraz a piskóta?

Figyelt kérdés
Tortalap. Túl száraz lett, pedig állagra,küllemre, vastagságra, szeletelhetőségre csillagos ötöst kapott tőlem, csak száraz. Nem tudom, hogy legközelebb plusz zsíradék kerüljön bele, tehát margarin, tej, vagy joghurt. Kérem egy tapasztalt konyhatündér tanácsát! :)

#száraz piskóta #száraz tortalap
2013. jún. 30. 19:57
 1/5 anonim válasza:
Kevesebb lisztet tegyél bele
2013. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semennyi liszt nincs benne. Ez ilyen egészséges recept.
2013. jún. 30. 20:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor elöször írd vagy linkeld be a receptet, metr így nem lehet megmondani, mi a baja.
2013. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha az általánosan ismert piskótáról beszélsz (ahány tojás annyi e.k. liszt + annyi e.k. cukor stb.stb.), és az lett túl száraz, akkor szerintem túl sokáig volt a sütőben, és eleve ott kiszáradt, vagy takarás nélkül volt a szabad levegőn, és azért lett száraz.


Ha nem erről, hanem valami másfajta piskótáról írsz, akkor légyszi a linket, vagy a receptet, mi nemcsak segíteni szeretünk, de újat tanulni, és kipróbálni is!

2013. júl. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, tök jó arc vagy. És bebizonyosodott, hogy igazad lett, mert módosítás nélkül kevesebb sütési idővel már semmi baja nem volt. Köszi :) (hagyományos, csak zabliszttel és édesítővel váltottam fel az egészségtelen részleget, tehát a lisztet és a cukrot)
2013. júl. 8. 13:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!