Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segítség! Hogyan csináljam a...

Segítség! Hogyan csináljam a zöldbabfőzeléket?

Figyelt kérdés

[link]

ezt szeretném csinálni,de kezdő vagyok,mit jelent az,hogy dinszteljem meg a fokhagymát? meg majd a végén a rántást bele kell önteni a vizes zöldbabahoz?sgeítsetek légyszi!



2013. júl. 11. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Tedd fel zöldbabot kevés vízzel (éppen csakhogy ellepje)

2. Kevés zsírt/olajat melegítel, a lisztet a rántáshoz belekavarod, és miközben még ezt kavargatod, már rögtön beledobod a zúzott fokhagymát is = a rántással együtt egy kicsit megpuhítottad = megdinsztelted azt is.


A többit, ahogy írja: ráteszed a törtpaprikát, én először a helyedben egy-két kortynyi hidegvizet öntenék rá, azzal kavarnám a rántás símára. Majd azt öntöd bele a megfőtt zöldbabhoz, és amikor ott elkezd forrni = sűrűsödik, akkor mehet rá a tejföl és még annyi hidegvíz, hogy a sűrűsége a kívánt legyen. (Én szoktam egy gondolatnyi cukrot is belefőzni, de ez már ízlés kérdése.)

2013. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi! ecetet mennyit rakjak bele? mert írja,hogy keveset,de ezzel ki tudnak kergetni a világból..mennyi az a kevés? 1 teáskanál?
2013. júl. 11. 12:21
 3/9 A kérdező kommentje:
ja,és meddig főzzem még? sűrűsödik közben,vagy már ilyen lesz,amilyen most? mert kicsit hígnak találom....
2013. júl. 11. 12:22
 4/9 gömbicica ***** válasza:

szia. először is nagyszerü dolog, hogy főzésre adtad a fejed!!!!

azóta már kész a főzeléked, tán már be is lapátoltad.

1.a rántást lehuzod a tüzről, (ne legyen tul sötét)kicsit hagyod hülni, és belereszeled a fokhagymát, gyors elkevered, mehet rá a pici pirospaprika és felöntöd vizzel.

ha ügyesebben csinálod, akkor a rántást nem rántásos kislábasba csinálod, hanem akkorába, amekkorába a főzeléknek valót főzted. Akkor a rántásra egyszerüen ráöntöd lével együtt a megfőtt babot.

A sima vizes edényt könyebb lesz elmosni, mint a zsiros olajos kislábast.apró kis trükk, de hasznos tud lenni. szerintem!

Tényleg gratula!!!

Sok sikert a konyhában.

Az ecettel tényleg csinján kell bánni.

Én most, hogy csinláok folyamatosan kovászos uborkát, én annak a levét félre szoktam tenni hütőbe, és azt tettem ma is pl a krumplifőzelékbe ecet helyett. Abból ugye több kell. Kóstolgatni kell folyamatosan, van aki nem ecetesen szereti a főzeléket. Ez izlés kérdése. Kezdheted pár cseppel, és meglátod, kell e még.

2013. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ecettel az a gond, hogy ha a receptek nem írják, hogy 10 vagy 20 %-osról beszél-e. Én már évek óta ecet helyett citromlét használok mindenbe, ezért ha abból teszel bármibe egy-két kortyot, és majd kóstolod, hogy kell-e még bele, vagy elég.
2013. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne rakj bele semmi ecetet, inkább 1-2 kanál tejfölt a végén, sokkal finomabb lesz.
2013. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is a rántással kezdem, hiszen minek mosogassak többet... Ecetből nyilván ízlés szerint kell belerakni. A páromnak ez feltétlenül semennyi, nekem pedig SOK (tárkonyos ecetet teszek bele, az oly finom).
2013. júl. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

A tejfölt azért nem írtam, mert a kérdező által feltett linkben írták neki, hogy mikor tegye bele a főzelékbe.

Én is tejföllel, ecettel szoktam ízesíteni, de ez is olyan, mint a rakott krumpli, vagy a rizs-főzés: ahány ház...

2013. júl. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
húú,köszönöm az ötleteket! :) legközelebb majd variálom az itt olvasottakat :) és köszönöm,igyekszem belejönni a konyhai dolgokba :)
2013. júl. 16. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!