Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sütit tudtok amit...

Milyen sütit tudtok amit könnyü elkesziteni egy kezdönek?

Figyelt kérdés
Annyira kezdö vagyok hogy még sosem jartam a konyhaban sem... valami olyan kell ami hamar kesz.
2009. okt. 16. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1 db egész tojás

25 dkg liszt

20-25 dkg cukor

1 csomag sütőpor

2,5 dl tej

5 dkg margarin/vaj

4 dkg kakaópor(kihagyható és helyette lehet gyümit dobni bele vagy dió darabokat,mákot,csokidarabokat...)


Mindent összekeversz alaposan és tepsibe öntöd a masszát amit sütőpapírral bélelsz ki vagy vajazod és lisztezed.Kb.fél óra alatt közepesen meleg sütőben megsül:)

2009. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legegyszerűbb a piskóta, bár én sem vagyok egy nagy konyhatündér. Abba lehet meggyet szórni, vagy diót, úgy is nagyon finom:) Vagy ha lekvárral megkened, és feltekered, csodás piskótatekercs is válhat belőle.

Jó próbálkozást!

2009. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben a legegyszerűbbek a bögrés sütik pl.

1 kis doboz kefir vagy natúr joghurt

2 tojás

1 doboz(a kefires dobozzal mérd)cukor

2 doboz liszt

1 vaníliás cukor

1 sütőpor

1 citrom héja

meggy,dió darabok,esetleg csoki darabok...Addig süsd közepes hőfokon amíg halvány barna nem lesz a teteje.


Az egyik legkönnyebb torta a túrótorta.

1 cs.győri omlós keksz ,ezt törd porrá(a saját zacskójában is lehet,pl egy húsklopfolóval),ehhez keverj el egy olvasztott vajat 100g vagy 200g attól függ mennyi a keksz,ezt rakd egy kapcsos tortaformába,ha nem áll össze rakhatsz hozzá egy kis tejet

A krém egy túró,kis citromhéj,porcukor,1 van cukor,közben kóstold meg és ha kell rakhatsz közben utána is cukrot,verj fel egy tejszínt,keverj bele egy zselatin fixet/ezt nem kell főzni/,majd óvatosan a túrót.Rakd a tészta tetejére majd be a hűtőbe,pár óra kell amíg összeáll!Mindenki dicsérni fog,olyan mint a cukrászati,de nagyon egyszerű!


Finom,könnyű és gyors mind a kettő!!!

Sok sikert,remélem ízleni fog,ha kipróbálod!Szia

2009. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 igabcsy ***** válasza:

Ez egy sütés nélküli süti, egyszerű elkészíteni és nagyon finom.


Zebrakeksz


Hozzávalók:

1 nagy csomag Albert keksz

1 csomag csokis pudingpor

3 dl tej

1 evőkanál kakaópor

4 evőkanál cukor

12,5 dkg margarin

alufólia


Elkészítés:

2 dl tejet a cukorral egy kis lábosban felforralunk állandó kevergetés mellett. A maradék tejjel elkeverjük a pudingport és a kakaót. Hozzáadjuk a forró cukros tejhez, és folyamatosan keverve sűrűre főzzük. A tűzről levéve jól elkeverjük benne a margarint, és hagyjuk langyosra hűlni. A kekszeket egyesével megkenjük a kakaós krémmel, és egymáshoz tapasztjuk őket. Egy kb. 40 cm hosszú alufóliadarabra helyezzük a rudat, amit a kekszek összeragasztásával kapunk. A rudat az alufólia közepére helyezve gondosan becsomagoljuk, majd a hűtőbe helyezzük. Legalább 1 napig állni hagyjuk. A megpuhult kekszrudat kicsomagolva, éles késsel ferdén felszeleteljük 1 cm vastag szeletekre, így érdekes, csíkos korongokat kapunk.

Van aki kívülről is bevonja a rudat krémmel, de szerintem felesleges.


itt van róla két kép:

így nét ki egyben:

[link]

és így szeletelve

[link]

2009. okt. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!