Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az igazi, finom, békebeli...

Igabcsy kérdése:

Mi az igazi, finom, békebeli képviselőfánk receptje, és a sütés titka?

Figyelt kérdés

Már nincs időm kipróbálni, és rögtön először a vendégeknek kell megsüssem.

Ezt a receptet találtam:

20 dkg liszt

10 dkg vaj vagy margarin

5 tojás

2 dl víz

csipet só

Az elkészítésére mindenhol ugyanazt írják, gondolom azzal nem lesz baj.

Állítólag a nehézsége a sütésben van.

Úgy tudom, hogy nem szabad nyitogatni a sütőajtót, és először forró sütőbe kell betenni, majd kb. 20 perc múlva mérsékelni kell a meleget.

Ez így igaz?

A másik, hogy szeretnék egy nagyon finom krémet készíteni bele, de nem a pudingos változatot. Viszont fontos, hogy az állaga megfelelő legyen. Ne follyon a krém, de mégis lágy legyen.

Aki tud egy jó receptet, legyenszíves írja le nekem.


2009. okt. 10. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
2009. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A link receptje is jó.

Ahhoz,hogy jól sikerüljön a következőket javaslom:

A tepsire tegyél sütőpapírt,és arra tedd a fánkokat (én két kanállal szoktam,nem zsákból.igaz,hogy így nem csigaformájú).A tepsire a fánkok közé permetezz egy kis vizet,a fánkok tetejét vizes kézzell egyengesd el.Legalább egy órahosszát hagyd a tepsin a konyhában.Melegítsd elő a sütőt,tegyél bele egy kis edénybe vizet,előszö9r forró,majd negydóra után mérsékeltebbhőfokon süsd addig,míg kemény kérget nem kapnak a fánkok.Ha kivetted a sütőből, éles késsel vágd le a tetejét,az aljából szedd ki a hártyás részt,és ha nem töltöd meg azonnal,tedd a kamrába,mert a konyhában levő gőztől megpuhulnak.

Töltelék: Verj fel habfixálóval tejszínhabot.Vedd ketté,és az egyik felébe óvatosan keverj kakaót,vagy csokireszeléket.A fánkokba először a csokis,majd a fehér habot tedd.A félretett kapalokat vágd ketté,és úgy tedd a habra,hogy két kicsi szárnyat alkossanak.A szárnyk közé tehetsz cukzott gyümölcsöt,apró cukrokat stb.

2009. okt. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mind a kettőtöknek. :-)
2009. okt. 10. 18:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!