Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirke pörkölt segitenétek?

Csirke pörkölt segitenétek?

Figyelt kérdés

Anyagilag ,hogy jővök ki jobban ?? Ha veszek egybe 2egész csirkét ,vagy ha több féle aprólékot veszek ??

Kicsit kezdő vagyok ,főzni tudok ,csak próbálok spórolni : Illetve szeretném megtanulni a logikus vásárlást : Azt ,hogy mível ,hogyan mit lehet jól ,és okosan spórólni :

Köszönöm ..


2013. jún. 6. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Anyagilag jobb az egész csirke, de ha meg kevesen vagytok, akkor annak fagyaszthatod le a maradékát.
2013. jún. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egész csirke. Egyik v mindkettő aprólékából pörkölt, többi részük fagyasztó és lehet sütni v akármi. Tehát 2 egész csirke több evésre is elég.
2013. jún. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha csirkepörkölt, akkor én úgy vásárolok (persze olyan üzletben, ahol a csirkének minden alkotórésze kapható):

- kérek 2 db. far-hát, 1 db. egész mellehúsa, 4 db. egész comb, 6 db. szárny, egy-két marék nyaka, és kb. 15-20 dkg. máj+szív. Ezt összefőzöm, egyik fele megy a fagyóba, a másik feléből egymagamnak kb. 3x-i étkezésre való van. Ezek általában kisebb, könnyebb csirkék alkotórészeiből jön össze, ezért kb. 2 kiló husi.

Ezért fizetek cca 1500.- - 1800.- Ft-ot.


- Amikor megvettem egy egész csirkét fülétől-farkáig pontosan 2 kg volt, és akkor is 1600.- Ft-ot fizettem, csak ott a mellehúsa nagyobb = több volt, mintha összeválogatva vásároltam volna.


Szóval attól függ, hány főre kell vásárolnod, mert a 2 egész csirke, az minimum 3,0 - 3,5 kg. Kérdés, hogy szükség van-e ennyire, akarsz-e ennyit egyszerre megfőzni.

Persze lehet, ha úgy gondolkodsz, hogy pl. mindkét egész csirkéből akár a mellehúsát, akár a combokat félreteszed, és majd jó lesz máskor, másfajta (pl. sült-rántott) kajának. Ez esetben venném meg a 2 db. egész csirkét.

2013. jún. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!