Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segitenétek? Vitás kérdés :...

Segitenétek? Vitás kérdés : Ki hogyan készíti a kókusz golyó tésztáját vajat, lekvárt, kávét, vagy gyümölcslevet tesztek bele?

Figyelt kérdés
Én gyümölcs levet és lekvárt ,kakóport ,reszelt ét csokit : Anyósom szerint ráma kakaópor és tejföl kell bele ,hogy gyurható legyen .
2013. ápr. 29. 09:28
 1/7 anonim válasza:
73%

Szia!


Még nem találkoztam két olyan emberrel, aki ugyanúgy csinálná :)


Nálam folyamatosan változik, hogy mit teszek bele, de sokkal inkább a te verziódhoz áll közel. A margarin ízét én nem szeretem és kiérzem belőle, úgyhogy csak vajat teszek bele, de hogy gyúrható legyen, megy bele lekvár (házi barack vagy néha erdei is), kicsi rum (ha nincs, esetleg aroma, vagy állítólag van kakaós-rumos vagy valamilyen meggyes-csokis aroma is), plusz kakaópor, porcukor.


Tejfölt semmiképp sem tennék bele, nekem az íze is üti az egész masszáét és romlandóbb is lesz - már ha tart addig :)

2013. ápr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is teszek bele puha vajat vagy rámát, és valamilyen lekvárt is.porcukor, kakaó, bele is teszek kókuszt és jól formázhatóra összegyúrom.ha kávét teszek bele, akkor nem teszek bele lekvárt.

szerintem nem ér meg egy családi vitát, mert szinte mindenki másképp csinálja. a lényeg a végeredmény, hogy finom legyen.

Többekét (bent a cégnél ) kóstoltam már én is, de mind kifogástalanul finom volt, pedig nem egy kaptafára készültek.

2013. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Én a meggybefőttnek a levét szoktam beleönteni, amiből a meggyeket a közepébe teszem majd. Kakaóport teszek még bele meg rumot vagy ha gyerekeknek csinálom akkor rumaromát. De a lekvár nem rossz ötlet, legközelebb lehet, hogy azt is teszek bele.
2013. ápr. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :

Én meggy levet meggy lekvárt , és kakaóport , kb 20 dkg durvára reszelt jó minőségű ét csokit , és 10 dkg kókusz reszeléket ,annyi porcukrot ,hogy picit édes legyen : Összegyurom és a közepé meggyet teszek ,vagy nem végül kókuszba hempergetem meg..

Ha nincs elég meggy levem akkor kókusztejjel szoktam potolni ..

2013. ápr. 29. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Vaj, lekvár, rum, kávé.
2013. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdező és minden válaszoló receptje nagyon jónak tűnik.

a vejem nagy kókuszgolyó mániás, így csináltam már neki a kókuszgolyó masszájából tortát is. gyönyörű lett és érdekes, bár még édes krémet is tettem bele, amitől szerintem már túl édes volt, de Ő pasi létére imádja a túlédeset is, na meg a férjem is... :)Szóval morzsa sem maradt belőle.

Közben a vő is megtanulta a kókuszgolyót, és nem szólhatok egy szót sem , igazán nagyon finomat tud készíteni.

2013. ápr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lekvár, rum és kávé, néha csak kávé, van, hogy jó erős, ha arra vágyom. Néha gyümölcslé, de akkor kávé nem, ha épp az kell. Néha rum nélkül, néha rummal. Lekvárból csak keveset rakok bele, mert az így nem annyira szeretem.
2013. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!