Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy receptnél nincs odaírva...

Ha egy receptnél nincs odaírva, hogy hab- vagy főző tejszín, honnan tudom, hogy melyik?

Figyelt kérdés
Fagyirecepteket nézegettem, sejtem, hogy habtejszín kell.
2013. máj. 27. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
8%

régen habtejszín volt,

aztán amikor annak a minőségéből is engedtek/vesztettek, akkor

elkezdték eladni főzőtejszínnek ...

2013. máj. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Most is van habtejszín, ugyanolyan minőségben, mint régen. a főzőtejszín kb 20 éve jelent meg Mo-on, és a tejföl mellet , mint lehetőség az ételek sűrítésére, csak nem savanyított termék.

Szó sincs minőségromlásról, csak tudni kell, hogy mihez m, mit használjunk. a főzőtejszínt nem lehet felverni habbá, azzal ne is próbálkozzon senki, nem arra való.

fagyireceptbe nyilvánbalóan habtejszín szükséges.

2013. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Második: ha szerinted a habtejszín savanyított, akkor te valami nagyon rosszat kóstolhattál.


Kérdező: bármilyen meglepő is, bármelyik tejszínt használhatod, ha nem kell felverni. Ha fel kell, akkor csak a habot. Egyébként meg csak a %-át nézd, hogy mennyire zsírosat szeretnél.


Külföldön (Németországban) a főzőtejszín ismeretlen fogalom, a legnagyobb áruház külföldi import polcán van 1-2, de senki nem használja. Mindenki habtejszínnel főz. Mióta itt élek, én is. Ugyanolyan az étel vele!


[link]


A hülyeségek eloszlatása végett: a főzőtejszín ratyi habtejszín. Semmi más.

2013. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el lassan, hogy mit írtam, talán fel is fogod...

de leírom mégegyszer a főzőtejszín NEM savanyított termék, mint a tejföl.

"Csak" 42 évet dolgoztam a tejiparban, tudom miről beszélek. tudom a habtejszín és tudom mi a főzőtejszín, ellentétben veled...

a habtejszín használható főzéshez is, de a főzőből soha nem lesz tejszínhab.

Hogy te mit tudsz és mit nem a tejtermékekről Németországban az a te dolgod, de ami itthon kapható, azt világosan leírtam, legalábbis a tejszínt illetően.

Legyen szép a napod!

2013. máj. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A 2. úgy értette, hogy a tejszín nem savanyított (úgy mint a tejfül..) tényleg el kéne lassan olvasni hogy mit ír a másik, és felfogni mielőtt beoltjátok :)
2013. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!