Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy keszited a paradicsom...

Hogy keszited a paradicsom levest?

Figyelt kérdés
2013. máj. 25. 08:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Az olajat felforrósítom, ráteszem a liszet, kicsit kavargatim, amig zsemleszínű lesz.

Lehúzom a tűzről, beleteszek egy evőkanál paradicsompürét, elkeverem, majd egy pici vizet teszek rá, és csomómentesre keverem. Visszateszem a tűzre, és ahogy sűrűsödik, úgy engedem fel vízzel, és kevergetem.

Mikor már felengedtem annyi vízzel, amennyi levest akarok, beledobok egy leveskockát (na ezért lepontoznak), sót, borsot, és egy egész fej megpucolt hagymát.

Magyarországon teszek bele kis zellerlevelet is.


Forrás után beledobok egy marék T-rizst. (Rizsalakú tészta). Na azt meg pont Mo.-n nem látok már, de itt van.)

Addig főzom, amig megfő a tészta.


Kiveszem a hagymát, hagyom pár percig állni, aztán tálalom.

2013. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, ha nincs t-rizs, akkor betűtészta vagy csillagtészta is jó. Lényeg, hogy picike legyen.
2013. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

1-esnek!

Csak azért nem pontozla le, mert amint látom, te sem raksz rá piros törtpaprikát azért, hogy a paradicsom-levesnek színe legyen! Én sem! :)))


De:

- milyen fajta leveskockát teszel bele, mert azt én nem szoktam?

- a hagyma helyett én egy szál zeller-zöldet szoktam

- egyébként most vettem a héten rizs alakú leves-tésztát, csak azt nem tudtam, hogy T-rizsnek hívják.


A többi stimmel! Részemről adok egy zöld-pacsit, ha mások lepontoznak, akkor már nem leszel egyedül. :))))

2013. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Én úgyan úgy kezdem el ahogy elöttem írták, paprika nélkül. Viszont én édesre csinálom. 2-3 evőkanál cukor + pici só. Nem főzök bele tésztát, hanem a tálalt forró levesre mozerella sajtot teszek. Mi így szeretjük, olaszosan.
2013. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #3, rendes tyúk- vagy marhahúsleveskockát (de hosszú szó) teszek bele, hogy kicsit teltebb legyen az íze.


A t-rizst hol találtad? Anyu égen-földön keresi, és nem talál. Én szoktam neki vinni, mikor megyek látogatóba.


#4-nek igaza van, cukor is kell bele. Csak itt, ahol élek, sósan eszik, és én utólag cukrozom a tányéromban, azért felejtettem ki. :)


Zöld pacsi nektek is.

2013. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#1-nek!

Itt ahol lakom (Csongrád megyei kisváros) van egy maszek kisbolt, ott vettem a tésztát. Egyébként a gyártó az Izsáki Házitészta Kft. van a csomagolására írva.


Valóban a paradicsom-levesbe én is rakok a végén egy pici cukrot, de ez szerintem is alapvető dolog.


A hosszú szavakat (helyesírás ide, helyesírás oda) leginkább kötőjellel írom a könnyebb olvashatóság kedvéért. Sokszor meg is kapom érte a magamét! :)))


Ahogy látom, már munkába lendült a "lepontozó" brigád, pedig azt hittem pár napja, hogy a "brigád-vezetővel" végre sikerült békét kötnöm, és egyezségre jutnom. Úgy látszik, van egy másik brigád is, vagy pedig az infó még nem jutott el a brigádtagokhoz, - a "brigádvezető" sajnálatos családi tragédia miatti elfoglaltsága miatt -.

2013. máj. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok


Ekkora bűn, hogy nem magyarosan esszük a paradicsom levest? Vagy csak irigyek vagytok, mert nem a hagyományos dolgokat eszek és nem félek új dolgokat kipróbálni? El mehettek a francba ti lepontozó majmok! (akinek nem inge NE VEGYE magára!)


Azért írtam ezt a variációt ide, mert nagyon finom és nem DRÁGA!! Ki lehet nyugodtan próbálni. Pont.

2013. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#6 A legjobbtudásom szerint 6 szótagig még egybeírandó az összetett szó, de igazad van, sokszor könnyebb kötőjellel kiolvasni.


Köszi, a rizsmárkát, remélhetőleg Pécsen is kapható.


Nekem tetszett a #4-es receptje. Sőt, talán még egy kis oregánóval is meg lehetne bolondítani, hogy még olaszosabb legyen.

Sajnálom azokat, akik nem nyitottak az új ízekre, és lepontozzák a másikat.

2013. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8-as! Köszönöm! :-)
2013. máj. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem akik lepontoznak, azok ezzel szórakoznak, és válogatás nélkül pontoznak le mindenféle választ. Az előbb egy másik kérdésnél volt valaki felháborodva, ott is végigmentek, és nem foglalkoznak azzal, hogy tartalmilag mit takar az adott válasz.


Kész őrültek, ezzel szórakoznak, és nem hiszem, hogy nem lehetne az ilyeneket kiszűrni és végre kitiltani az oldalról.

2013. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!