Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Besamel mártás szerecsendió...

Besamel mártás szerecsendió nélkül?

Figyelt kérdés
lasagnét fogok holnap csinálni ebédre de szerecsendiót nem vettem, elég drága vagy nem tudom 250ft 2 dióért nekem sok :/ el lehet nélküle is készíteni vagy esetleg mi mást önthetnék a lasagne tetejére ??
2013. máj. 10. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
El lehet, de nagyot dob rajta. Használni meg 3-4 reszelőhúzásnyit kell, egy dió kb. 6-8 főzésre elég.
2013. máj. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ilyen drágán venni vannak olcsóbbak.

Amit én vettem abban a tasakban több volt talán 3-4 darab. Az árára nem emlékszem de miután én is csóró vagyok nem vettem volna meg drágán.


Az ilyen Kotányi meg Horváth Rozi féle termékek marha drágák nézd meg mondjuk a spar-ost vagy olcsóbbat.


Egyébként a szerecsen dió nagyon intenzív illattal és ízzel rendelkezik tényleg csak egy késhegynyi kell belőle tehát egy dió sokáig tart de nagyon oda teszi az ízeket.

A besamelből - pláne ha lasagnéról van szó - ki nem hagynám.

2013. máj. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

lehet egyébként őrölten is kapni, a sparban láttam, de én pl egy szerecsendiót használok már egy éve, pedig elég sokat főzök...úgyhogy kiadós ...

szerintem a besamelnek anélkül egy kicsit tejbepapi íze van, olyan semmilyen...

2013. máj. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
El lehet készíteni, de közel nem lesz olyan finom. Nekem a szerecsendió az egyik kedvenc fűszerem, én ki nem hagynám, az biztos! Kevés kell belőle, egy dió több főzésre elegendő. Lehet őrölten is kapni egyébként, bár én jobban szeretem az egész diót reszelni, én intenzívebbnek "szerecsendiósabbnak" érzem az ízét.
2013. máj. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen a kotányisat meg a horvát rozisat találtam eddig, de akkor elmegyek a sparba :) köszi a válaszokat :)
2013. máj. 11. 07:25
 6/6 anonim ***** válasza:
KIcsit off, de a legtöbb "saját márka" a Tescoban meg egyéb olcsóbb üzletekben ugyanaz, mint a Kótányi - ha megnézed, ugyanott csomágolják, csak a márkanév nincs rajta, az ára viszont jelentösen kisebb.
2013. máj. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!