Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó gombapörkölt receptet...

Jó gombapörkölt receptet keresek! Van esetleg vkinek ilyen? 2 főre csinálnám, nem tudom mennyi gombából kéne (most csinálom először és én nem is szeretem).

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

2 főre szerintem elég egy doboz, szeletelt gombakonzerv.

Mi úgy csináljuk, hogy felteszünk 1 fej, apróra vágott vöröshagymát pirulni, amikor megpirult, teszek bele pirospaprikát, feltöltöm vízzel, bele a gomba, só, bors, fűszerek, és hagyom főni, aztán ha kevés a víz még esetleg pótolom.

Ha kész, ehhez a mennyiséghez, 2 deci tejföl elég is,amivel sűrítem.

2009. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gombapaprikás.


Hozzávalók:


*

1 gombakonzerv

*

1 fej vöröshagyma(habár én másfajtával is csináltam már)

*

1 nagy doboz tejföl

*

őrölt paprika

*

olaj

*



Elkészítés:


Vágd apró kockákra a hagymát, majd dobd rá őket forró olajra. Amikor kissé megpirultak szórj rá egy kevés őrölt paprikát. Pirítsd még pár másodpercig, majd öntsd bele a gombakonzerv tartalmát, amiről a levet előre leöntötted! Kavargasd kb 10 percig, majd amikor már a gombák ízletesek, add hozzá a tejföl kb. háromnegyedét!

2009. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Megfőztem,bár nem konzerv gombával.Sztem finom lett(nemszeretem a gombát:D). Remélem majd nem csak én gondolom így.:)
2009. szept. 5. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!