Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell vaniliás főzött...

Hogy kell vaniliás főzött krémet készíteni? Most csinálom vagyis csinálnám!

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben tortához kell, akkor lehet így is:

Főzött vanília krém


4 tojás sárgája


3 evőkanál cukor


1 vanília rúd(por,aroma)de a legfinomabb a rúd természetesen


2 dl tej


250 gr ráma


A tejbe beletesszük a vaníliarudat,majd 2-3 percig főzzük lassú tűzön.Utána hagyjuk kihűlni.


A tojás sárgákat a cukorral habosra keverjük ,hozzáöntjük az átszűrt tejet és gőz fölött besűrítjük.Ha kihűlt


belekeverjük a rámát.


Egy tortához dupla adag kell.

2011. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyi kanál liszt amennyi deci tej. Összeforralod, majd ha már kézmeleg akkor tegyél bele margarint és vaniliáscukrot és izlés szerint édesitsd. Ezt habosra kell keverni.Szoktam még tojássárgát is hozzáadni.Azzal pedig úgy csinálom, hogy a cukrot tojássárgát ás a margarint habosra keverem és a langyosra hült lisztes masszát is beleteszem és tovább habosítom.
2011. máj. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

vagy ez:

[link]

2011. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én is ezt a tojássárgájjás lisztes krémet ismerem, csak nem tudtam pontosan hogyan kell csinálni, de köszönöm nagyon sokat segítettél:)
2011. máj. 24. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szivesen, ezt szoktam a fagyiszeletre is készíteni.

A tésztám egy kakaós piskóta, erre teszem a krémet, majd gőz fölött készítek egy tojásfehérjés habot és ráteszem a krémre. Végén , pedig rápöttyezek olvasztott-csokit. Nagyon finom és mutatós.

2011. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én most palacsintába akarom csinálni:) rakott palacsintát szeretnék a páromnak, mert nagyon szereti :)
2011. máj. 24. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!