Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sárgabarackos Fornetti...

A sárgabarackos Fornetti lekvárja mitől olyan finom és illatos?

Figyelt kérdés
Kérlek valaki árulja el a titkot, hogy mitől olyan finom az a sárgabarack lekvár? Nagyon édes, egy pici savanyú íz sincs benne, sőt néha úgy érzem valami aromát tartalmazhat, mert ez nem tiszta sárgabarack. Szóval van valakinek ötlete?

2013. febr. 7. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Színezék, ízesítő, és rengeteg EEEEEEEEEEEEEE
2013. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg nem igazi baracklekvár. Az íze azért ilyen erős és édes, mert sok ízfokozót és aromát tesznek bele (meg cukrot/édesítőszert).

A pontos összetevőket nem ismerem, de szerintem ezt nem is osztják meg a nyilvánossággal.

2013. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
#2: talán jobb is :)
2013. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mert arra is gondoltam, hogy keverik vanília pudinggal, vagy mással, ami így kombinációban pont ezt az ízt adja.


Hasonlóan, mint a körte befőtt ha citromkarikával van elrakva, akkor annak egy 3. finom íze lesz.

2013. febr. 7. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Most ez komoly ez a kérdés? Attól olyan, amilyen, hogy egy csepp természetes anyag sincs benne, csupa mesterséges aroma, amikről jobb, ha nem is tudsz, pláne nem eszed. Barackot valószínűleg még nyomokban sem tartalmaz.
2013. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, eleve gondoltam rá, hogy teli van E-számmal és aromákkal. De ezen kívül olyanok válaszát várom, akik értenek hozzá, vagy tudnak valami titkos infót. Ahogy írtam, ilyenekre gondolok, mint a körte citrommal harmadik ízt ad. Vagy például vékonyra reszelt alma a palacsinta tésztába és úgy sütve az is egy harmadik illatos ízt ad.

Elméletileg miért ne lehetne a Fornettinek is egy ilyen keverékes receptje a lekvárra?

2013. febr. 9. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!