Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell használni a bolti...

Hogyan kell használni a bolti leveles tésztát?

Figyelt kérdés
8 réteg van egy csomagban de nem tudom hogy kell felhasználni. Egyszer próbáltam sajnos millió darabra tört sütés után. Be kell nedvesíteni esetleg?

2013. febr. 7. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szoba-konyha hőmérsékleten megvárod, míg kienged. Széthajtogatod, megtöltöd, és megsütöd. Utána tudod felszelni, persze valóban óvatosan kell, hiszen könnyen törni fog.

Sosem nedvesítettük, de tény, hogy nagyon óvatosan kell vele bánni.

2013. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Rétestészta lesz az! (A leveles tészta, mirelit, és nem esik szét!) Igen, a bolti réteslapokat bevizezett tiszta konyharuhára kell tenni, és a töltelék előtt alaposan meg kell kenni zsírral vagy olajjal! Utána a konyharuha segítségével fel tudod tekerni!
2013. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Visszagondoltam tényleg rétestészta volt (pár hónapja volt) legalábbis a csomagoláson de nem tudtam hogy ennyi különbség lenne köztük. Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek a válasza hasznos volt. :)
2013. febr. 7. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha főzött töltelékkel töltöd, nem feltétlenül szükséges megkenni zsírral vagy olajjal. Pl. főzött mák, dió, esetleg főzött vanília-krém esetén megáll az benne külön kenés nélkül is.
2013. febr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én olajos tejföllel szoktam megkenni, úgy nagyon finom, és nem olyan száraz, mintha csak egymásra rakosgatnád a rétegeket. :D
2013. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!