Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit szoktatok csinálni a...

Mit szoktatok csinálni a kimaradt tojásfehérjével?

Figyelt kérdés
Én nem szeretném kidobni. És annyi süti van, amibe csak a sárgája kell. Így nem szívesen állok neki.
2013. jan. 30. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

En lefagyasztom. Azutan pedig sok mindenre el lehet hasznalni. Kelt tesztat megkenni, vagy pl rakoczi turos tetejere. vagy valamilyen habnak... :)

De vannak receptek amik direkt a tojasfeherje elhasznalasara vannak :)

2013. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
csinálj nekem habcsókot, imádom!
2013. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bumbi02 ***** válasza:
100%
Megsütöm kevés baconnel:)
2013. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akármit panírozol legközelebb, ahhoz a tojáshoz nyugodtan hozzárakhatod.

Reggelire-vacsira készített omletthez, rántottához is hozzáadhatod

Egy-két tojást felütsz, hozzáadod a kimaradt fehérjéket, bundáskenyérhez is tökéletes.

De ha tojásos levest főzöl, ott is jó.

2013. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

- fagyasztás

- habcsók

- habkarika

- nußpega vagy "kókuszpega"

- sütik lekenése

- reggeli, vacsora (tojásrántotta, tükörtojás, esetleg lecsó, stb, 1-2 egész tojás mellé)

- panírozás, egész tojás mellé


Aki nem ismeri, a nußpega vagy kókuszpega:

ostyalapot veszünk egy ismerőstől, aki Németországból hozza, 10 db van egy csomagban, nem tudom a márkáját, de az a legjobb. Ezeket a lapokat (kb 8x12 cm-esek) ollóval 8x1,5-2 cm nagyságúra vágom.

A habot felverem, összekeverem cukorral és darált dióval, hogy jó kemény, sűrű legyen (dió helyett lehet kókuszreszelék, ez a kókuszpega). A felvágott ostyalapokat késsel vagy habzsákkal megkenem a masszával, és rárakom felfordított őzgerincformákra, keresztben, úgy, hogy csak a megken t ostyák közepe feküdjön a formán. Sütőbe teszem, és megsütöm. Sütés közben az ostyalapok rásimulnak az őzgerincre, így visszafelé hajlanak. Ha kivettem, még melegen leszedem a formáról (néha egy kicsit kapargatni kell, ha a diós vagy kókuszos hab ráfolyt a formára, de nem vészes. Ezért kell sűrűt csinálni, hogy ne nagyon folyjon!)

2013. jan. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is lefagyasztom, és legtöbbször krémest csinálok belőle, vagy raffaello sütit.Annak a tésztája tojásfehérjéből van, és a sárgáját a krémhez kellene elhasználni, de én ilyenkor a krémet egyszerű pudingos krémmel készítem.

Most is van a fagyasztóban vagy 8 fehérje és most a szatmári almás máktortával szemezek...abba is csak fehérje kell.

2013. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!