Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha sült ételt készítek,2-3...

Ha sült ételt készítek,2-3 napig érezni utána a kajaszagot a lakásban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rettenetes, borzalmas. Állandóan hússzag van. Ha szellőztetni próbálom, kell hozzá vagy fél nap hogy kimenjen az összes szag, sajnos télen ez nem megoldható... máshol nem ilyen, ott egy idő után magától is elmegy a szag. Itt miért nem?
2013. jan. 16. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
A falak festése a bútorok bevonata beszívja és lassan engedi ki
2013. jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A tüzhely fölöttre megérné egy páraelszívót szereltetni, lehetöleg olyat, ami ki van vezetve.


A konyha ajtaját tartsd csukva.


A szellöztetéskor a legjobb, ha kereszthuzatot csinálsz, nem egy oldalon szellöztetsz.

2013. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még hidegben is szellőztess főzés közben is, ha nem is folyamatosan de 15 percenként legalább.Főzés után pedig egy alapos kereszthuzat és illatosítás.Nekem a legjobban a füstölő vált be, de az Air Wick gépbe való sray-el is körbefújkálom a szobákat, aztán van az a pumpás Air Wick Aqua Mist azzal pedig befújkálom a függönyöket.De a legfontosabb tényleg az hogy megelőzzük hogy a konyhából a szag szétterjedjen.Nekem van a konyhán ajtó, de sokszor elfelejtem becsukni, pedig az érne a legtöbbet.
2013. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk még 3 kiló csirke kirántása után sem volt "kajaszag" a lakásban. Páraelszívót kell használni, az elszív mindent. Illetve nálunk minden helyiségben van illatosító, kivéve a konyhát. 2 szintes ház, maximum a konyhában van étel illat, nem terjed szét, pedig boltív választja el a nappalitól, és az étkezőtől, nincs zárható ajtaja. Az emeleten én még soha nem éreztem, hogy rántotthús készül, nem hogy napok múlva...
2013. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van páraelszívó, sajnos semmit nem ér. Ezt a kereszthuzatot megpróbálom, köszi!
2013. jan. 16. 22:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam konyha-ajtó csukva, konyha-ablak nyitva. Főzés közben is szellőztetek, ill. ha már nagyon hül a konyhám, az ablakot behajtom, ha nagy a gőz, vagy zsírszag, akkor kintebb nyitom. Főzés végén teljesen kinyitom.

A csukott konyha-ajtó megakadályozza, hogy a lakás többi részébe is elterjedjen.

2013. jan. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A pára elszivokban idönként szüröt kell cserélni . kb 2 évente . Lehet ,hogy ezért nem müködik jól..
2013. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Máté1981 válasza:

Én most talátam végre egy tök jó dolgot ami bevállt, és ráadásul magyarok találták ki(!), újabb pont ide :) Nekem is főleg olajban sütés, illetve natúr hús/hal/steak sütéskor napokig égett büdös szag volt a lakásban (viszonylag kis garzon, az első lakásom, és egybe van nyitva a konyha) és még szellőztetve is lassan ment ki, ruháimon is volt úgy, hogy éreztem :S

Nem spóroltam az elszívón se, és ki volt vezetve, valamit talán használt, de nem sokat.

Aztán egy ismerősom ajánlott egy dolgot: curty névre hallgat, és ez egy fólia amit az elszívóra kell rakni (szóval sajnos csak elszívós lakásban működik), ami nem engedi kiszökni a szagokat a lakásba, úgyhogy azóta 2-es fokozaton tudok szagok nélkül sütni bármit, max tálaláskor érzem az étel szagát, de nincs égett kajaszag napokik.


Nagyon ajánlom, a serpenyős ételeknél egyértelműen 100%-osan bevállt, de szerintem akinek frittőze van, és bepakolja az elszívó alá, annál is ugyanígy működik. Van mostmár honlapuk is, ahol meg lehet rendelni: www.curty.hu - én tavasszal akciósan vettem ötezerért, és azóta használom.


A másik meg, hogy ahol komolyabb baj van és állandó a szag, ott azért van mert a festék már beszívta, nem árt újrafesteni. A sütőből jövő szagokra tényleg csak a tisztítás (ne legyen semmi ami odaéghet többször is), az ajtó gyors csukása, majd kitakarítás, illetve a fenti dolgok (szellőztetés zárt ajtók, stb) segítnek. Hűtőre meg a kávét és az ecetet, illetve sajtokhoz a tupperware dobozokat ajánlom.

2015. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most néztem róla videót, elég meggyőzőnek tűnik, attól függetlenül, hogy csak egy drága műanyag fólia. :D Mindenképp teszek vele egy próbát.
2015. okt. 18. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!