Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételekbe jo a curry?...

Milyen ételekbe jo a curry? Mikhez használják?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban curry-hez, azaz curry szószhoz.

Amit általában valamilyen hússal (pl curry-s csirke) esznek.

2009. aug. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy picit a sülthúsokhoz is rakhatsz,de csak nagyon keveset,mert intenzív íze van.
2009. aug. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel keleti fűszer, álltalában az ottani konyhák álltalános fűszere, szinte olyan mértékben használják, mint mi mondjuk a borsot. Tudni kell, hogy a keleti konyhákban nagyon - nagyon sokféle fűszert használnak, sokkal többet, mint mi, és a fűszerezés jellege is erősebb. Okker sárga szinű, porrá őrölt formában kapható nálunk, erős jellegzetes illata és ize van. Szinez, tehát sárga lesz tőle az étel, és ha sokat teszel, furcsán kesernyés izű. Currys rizst biztosan ettél már, másban nem vagyok biztos, hogy kóstolhattad. Én főzök néhány ételt, amikhez használok curryt, de azok is kifejezetten keletiek, egy indiai egytál, egy arab húsétel, és ilyenek.
2009. aug. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem elfelejtendő, hogy nem fűszer, hanem fűszerkeverék.

Van benne chili, kurkuma (ennek van jellegzetes sárha színe), római kömény, mustármag.

Beletehető a kari nevű indiai fűszer is, de ezt általában a fűszerkeverékek nem tartalmazzák, Indiának is csak egy bizonyos részén használják.

2009. aug. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én legtöbbször curry szószos sültkrumplit eszem... nem rossz.
2009. aug. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!