Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit használjak cukor helyett...

Mit használjak cukor helyett az ételekbe?

Figyelt kérdés
Van egy édesszájú párom és pici gyerekem. Olvastam régebbi kérdésekben hogy a barna cukor nem jobb a fehérnél. Méz vagy van valami más is?
2010. jún. 7. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
mi az hogy nem jobb? sokkal egészségesebb:)de a méz is kiváló, viszont az édesítőszerekkel ne kísérletezz, nem biztos, hogy egy kisgyereknek jót tenne a sok mesterséges anyag
2010. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek az elsővel


esetleg még nyírfacukor vagy stevia (a gyerekorvost kérdezd meg)

2010. jún. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2010. jún. 7. 13:54
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.

1.orvosok mondják h egészségesebb.

2.attól ne félj, hogy barna cukor néven fehér cukrot vásárolsz, ilyet nem lehet csinálni! azért az ÁNTSZ erre ügyel...ez olyan, mintha valaki félne a teljeskiőrlésű barna kenyértől, mondván lehet h megszínezték...

ha nem hiszed, akkor kérdezd meg a háziorvosodat, vagy akár gyermeked orvosát:)

tehát, nincs semmi baj a barna cukorral!

amúgy a barna cukor abban nem jobb a fehérnél, h talán kicsit jobban hízlal...

2010. jún. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A fősulin a nyugdíjas korú professzorunk (PhD-je is van) anno dolgozott cukorgyárban (felsővezetés), tőle tudom, hogy a cukor szerkezetileg fehér! A barna cukor a melasztól barna. Nem egészségesebb.
2013. ápr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Jah, hogy a kérdésedre is válaszoljak :) nyírfacukor=xilit, eritriol, stevia (én még csak ilyen kis pötyiben próbáltam teába, nem ízlett, van mellékíze), gyümölcscukor=fruktóz kisebb mennyiségben. A méz is jó, közismert a jótékony hatása, de a glikémiás indexe magas, gyorsan megemeli a cukorszintet, magas inzulinválaszt produkál. A mézet amúgy sem érdemes sütögetni ha a jótékony hatását akarod élvezni.
2013. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!