Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Búzaliszt és tej nélküli...

Búzaliszt és tej nélküli édességet tudnátok ajánlani Karácsonyra?

Figyelt kérdés
Sajnos a menyem egyiket sem fogyaszthatja. Kérem, hogy az elkészítés módját is írjátok le!

2012. dec. 18. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rákeresel a google-ban a paleolit receptekre, azokon az oldalakon csak olyan receptek vannak, amikben sem búzaliszt, sem tej nem szerepel.

Pl.:

[link]

2012. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Keresgélj paleo receptek között! A paleo éppen a gabonafélék és a tejtermékek fogyasztását kerüli. Én ugyan nem értek egyet ezzel a táplálkozással, de ha a menyednek egészségügyi problémái vannak, akkor nyilván nem tehet mást. Aranyos tőled, hogy gondolsz rá.

Esetleg itt nézz körül:

[link]


Ha jól tudom, akkor a búzalisztet valamilyen mag őrleményével helyettesítik, pl mandulaliszt, gesztenyeliszt, kókuszliszt. Készülj fel, hogy nem a legolcsóbb receptek.

2012. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Gluténérzékeny a menyed? Milyen édességre gondolsz? Rizsliszttel helyettesítheted a főzésnél és a sütésnél a búzalisztet. Kérdezz, szivesen segítek. Sajnos érdekelt vagyok már 5 éve.
2012. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Paleo nem egyenlő a gluténérzékenységgel!
2012. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A paleolit étrend valóban nem kifejezetten glutén érzékenyeknek való, de mivel nincs benne glutén, ártani nem árt.
2012. dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Glutén nem csupán a lisztfélékben van !
2012. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Először nézz utána jobban a paleolit étrendnek, s utána ítélkezz! A paleolit kizárja a glutént!
2012. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ő nem divatból nem fogyasztja ezeket, hanem gluténra és tejcukorra érzékeny. Tehát olyanok válaszát várnám, akiknek hasonló problémájuk van, és már némi rutinnal is rendelkeznek, hogy mit, s hogyan lehet fogyasztaniuk.
2012. dec. 18. 19:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Én egy időben tejcukor érzékeny voltam. Tejet egyáltalán nem tudtam meginni, de az élőflórás dolgokat igen. Amúgy kókusztejet tudok tej helyett ajánlani (házilag is el lehet készíteni), vagy laktózmentes tejet. Sok süteményt el lehet készíteni tej nélkül is, de a liszt a rizikósabb. Ehhez alapanyagot tényleg csak a paleolitban találsz.
2012. dec. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A paleolit diétában még egy csomó mindent nem fogyasztanak, amiket neki szabad lenne. Ráadásul a paleolit diéta őrült drága dolgokat használ, ami nekünk fölösleges, mert nem "flancolni" akarunk, hanem egyszerűen elfogadható árú finomságokkal jól lakatni a beteget.
2012. dec. 18. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!