Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonyi desszert. Megvalósí...

Karácsonyi desszert. Megvalósítható, vagy gondoljam át újra?

Figyelt kérdés
Gesztenyés tekercset szeretnék csinálni. A massza hasonlóan készülne, mint a keksztekercs, de a krémet úgy szeretném elkészíteni, hogy gesztenyemasszát kevernék össze mascarponéval. A mascarponét mindig tejszínhabbal és porcukorral szoktam lágyítani, de még csak poharas tiramisu krémet csináltam belőle, nem kevertem semmi "extra" dologgal. Így nem tudom, hogy a massza elég lesz-e ahhoz, hogy mikor tekerem a tekercset benne maradjon a krém, és ne legyen nagyon lágy. Használjak esetleg habfixálót, vagy zselatinport, vagy kevesebb mascarponet? És akkor mennyit kellene hozzátennem belőle? Az arányok így néznének ki: 250 g massza, 250g mascarpone, 2dl tejszínhab, kb. 5-10 dkg porcukor.

#mascarpone #karácsony #desszert #gesztenyéstekercs
2012. dec. 15. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A tekercs kekszből lenne? Ha igen, akkor a gesztenyéhez csak kevés tejszínt tennék és esetleg egy kicsi rumot.
2012. dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez így, ahogy írtad nagyon lágy lenne. ne mértékben gondolkozz, hanem a gesztenyemasszát, ha jól szétnyomkodtad, annyi mascarponéval keverd ki, hogy kenhető, finom krém legyen. a cukor, a rum /aroma persze további ízesítési lehetőseg, ha szükséges.

szerintem tejszín már felesleges, azt esetleg szervírozáskor tennék egy csinos kupacot egy tekercs tetejére.

2012. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok. Igen, így utólag jobban belegondolva a tejszín lehet csak eláztatná a tésztát. Az lesz a legjobb, ha a tejszínt elhagyom és a mascarponet is csak fokozatosan keverem hozzá. A rum az természetesen nem marad el.

Nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen lesz. Remélem olyan lesz, ahogy elképzeltem.

2012. dec. 15. 17:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!