Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sütit/desszertet...

Milyen sütit/desszertet készítsek a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nagy konyhatündér, egyszerűbb sütiket szoktam készíteni és az anyagi lehetőségeim eléggé korlátozottak. Sajnálom a kisfiamat, hogy csak igen ritkán ehet házi sütit, gyümölcssalátát, ilyesmit. Tudnátok ajánlani olcsó alapanyagokból egyszerűen elkészíthető desszerteket (legyen az sós, édes, gyümölcsös) amit a gyerekek szeretnek?

2012. okt. 18. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
csokis piskóta,
2012. okt. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Túrófánk

Kakaós csiga

gyümölcstorta

2012. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy utána lehet nézni a neten a fentiek elkészítésének, de én leginkább bevált receptekre gondoltam, amit ti szoktatok készíteni és jól sikerült.
2012. okt. 18. 10:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Almafánk.

egy kiló reszelt alma, 30 deka liszt, 10 deka porcukor, 2 tojás, 1 sütőpor.

a reszelt almát kissé kinyomkodjuk,és összekeverjük a többi hozzávalóval. egy evőkanállal forró olajba szaggatjuk, szép pirosra sütjük, papírtörlőre szedjük, majd fahéjas porcukorral megszórjuk.

féladagban is elég kiadós.

2012. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

kakaós kevert süti.

2 egész tojás, 25 deka liszt, 25 deka cukor, 1 van. cukor, reszelt citromhéj, 1 teáaskanál szódabik. 1 kispohár tejföl, fél deci olaj, 3 ek. kakaópor.

a nedves hozzávalókak kikeverjük, majd hozzákeverjük a lisztet- szódát, kakaaót.

keverhetünk bele csokidarabokat, gyümölcsöt, mazsolát, diót stb.

sütőpapíros tepsibe, előmelegeített sütőben tűpróbáig sütjük.

2012. okt. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű, olcsó gyümölcstorta.

tészta: 14 deka liszt, 14 deka cukor, 2 tojás, fél deci olaj, fél deci melegvíz, fél csomag sütőpor.

a két tojás habját keményre felverjük. a sárgáját a cukorral kikeverjük, bele az olaj, a melegvíz, a sütőporos liszt. legvégén a tojáshabot lazán a masszába keverjük.

a gyüm.tortaformát alaposan kikenjük zsiradékkal és belisztezzük.

a közepébe öntjük a massszát, és hagyjuk szépen elterülni.

előmelegített sütőpen 5 percig erős lángon, majd mérsékelten még kb 15 percig, tűpróbáig sütjük. ekkor már szép magas, és világosbarna.ekkor kivesszük és vizesruhára tesszük.

egy lapos tálat bekenünk egy kis olajjal vagy margarinnal

rátesszük a piskótára és ügyesen megfordítjuk. a tortaformát is betakarjuk jó vizes konyharuhával. pár percig hagyjuk gőzölögni, itt-ott megütögetjük.Óvatosan lemeljük a formát.

közben megfőzünk egy van. pudingot (a legolcsóbb is jó, Aldi pl. 5 csomag 100 ft.) 3 deci tejben.

a torta mélyedésébe öntjük, majd ízlésesen kirakjuk tetszés szerinti gyümölccsel. nem kell sok hozzá.

ha akarjuk tortazselével bevonjuk, a zacskón lévő előírás szerint.

tortazselé a lidl-ben a legolcsóbb, az is ötös csomagban van, színtelen. ez a legjobb, mert szépen látni a gyümölcsöket.

tényleg egyszerű és nem drága torta, a gyerekek imádják.

De a felnőttek sem csalódnak benne:)

2012. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!