Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a sütemény és...

Teeg kérdése:

Mi a különbség a sütemény és a desszert között? Melyiknek mi a definíciója?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
minden sütemény desszert,de nem minden desszert sütemény.. :)
2012. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Frappáns, de nem jutottam előrébb :)
2012. okt. 27. 20:26
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

na,ezt találtam:


desszert


Étkezést záró csemege, ami általában nagyobb étkezés (ebéd, vacsora) befejezéseként fogyasztott édesség. Tágabb értelemben ínyencfalatokat (édes, sós készítményeket, süteményeket) és italokat (desszertborokat) is jelenthet.

2012. okt. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szuper!!! :) van ugyan ilyen süteményre is? én sajna nem találtam.. pedig Google barátunkat használom....
2012. okt. 27. 20:28
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon egyszerű!

A süteményt sütik.

Desszertből pedig van sok olyan amit nem kell sütni.

Minden sütemény desszert, de ne nem minden desszert sütemény, mert lehet mondjuk:

-puding

-krém

-fagyi

stb...

2012. okt. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
értem értem értem.. rendben van! Nagyon köszi a segítséget!! :)
2012. okt. 27. 20:35
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

sütemény (főnév)

Image:Sütemény.jpg


1. édes, sült étel, amit lisztből, vajból/zsírból, cukorból és tojásból készítenek; mindenféle tészta, amely sütve van.


én is a google-t használtam.


a házihoz kellett vagy miért?

2012. okt. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kérdés jogos, de nem a házihoz kellett, a weblapomon dolgozok,és szerettem volna tudni. Köszönöm még egyszer! :)
2012. okt. 27. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


A nővérem cukrász,és az ő cukrászati alapismeretek c. tankönyvében ez áll a desszertekről:

"A desszertek a minyonokhoz hasonló,töltött,díszített, többnyire fondánba mártott darabáruk. Átlagos súlyuk 5-8 dkg,a minyonok súlyának kétszerese. Tésztájuk felvert vagy omlós tészta,töltelékük többnyire ízesített vajkrém,de igen kedveltek a különféle gyümölcstöltettel készült desszertek. A desszertek jellemzője,hogy igen változatosak formában,színben,töltelékanyagban és díszítésben."


Ez a hivatalos fogalma a desszertnek. Külön olyat,hogy "sütemény" nem találtam,mert ebből több is van. (pl. kikészített,teasütemény,krémes sütemény)

2012. okt. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném,hogy természetesen tudom,hogy a köznyelvben mit jelent az,hogy desszert,mert számomra is minden desszert,amit ebéd után eszek. :) Csak gondoltam leírom,hogy a nagy könyvben mit is jelent ez.
2012. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!