Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kell az omlettbe liszt vagy nem?

Kell az omlettbe liszt vagy nem?

Figyelt kérdés
még nem csináltam és kiakarom próbálni. Mindenhol máshogy írják: van ahol írnak bele 1 kanál lisztet, vagy ahol meg tejet írnak bele....Ti hogyan készítitek? Köszi :)

2012. dec. 15. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Az omlettbe liszt is kell, tej is, és a tojáfehérje habbá verve kerül bele.


Sokan azonban a palacsinta-alakú rántottát is omlettnek nevezik, de a tojáson kivül nem sok köze van a kettönek egymáshoz.

2012. dec. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor külön kell felverni? néztem videókat és ott egybe verték fel nem külön választva és lisztet valamint tejet sem raktak be. Csak a tojás felverve, utána ráönteni a serpenyőbe a vajra és ennyi. Én akarok rakni fele egy kis lisztet, de viszont tej nincs itthon. Baj ha az kimarad?
2012. dec. 15. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:

a felvert egész tojásokba keverhetsz egy kanál lisztet, de kézi habverővel keverd csomómentesre.

annyi, hogy forró zsiradékos serpenyőbe öntöd, és nem kevered meg. csak az aljának kell megsülnie, felül lágyabb maradjon.lapátkanéllal alányúlhatsz egy kicsit megmozgatni, utána tálra csúsztatod. fűszerezni ízlés szerint lehet.

lehet, hogy ez másnak rántotta, de nekünk ez már omlett.

eszembe sem jutna külön felverni a habot..., persze, ez csak a saját véleményem.

2012. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nálunk is és a neten is úgy van fent h a rántottát az összekeverjük sütés közben, az omlettet pedig egyben sütjük meg keverés nélkül. Ebben különbözik a kettő egymástól :) Egyébként megcsináltam hagymával és szalonnával meg egy kevés lisztet raktam bele. Finom lett :)
2012. dec. 16. 11:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!