Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mások hogy csinálják?

Mások hogy csinálják?

Figyelt kérdés
A családomban van lisztérzékeny és akárhányszor sütök valamit abból a lisztfajtákból nem sikerül úgy ahogyan a mi fajtánkból ezt úgy értem hogy nem kel meg meg ha sütőporosat csinálok akkor sem emelkedik fel.Ha valaki tud segíteni az nagyon jó lenne.

2012. nov. 28. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre még én sem jöttem rá, igaz én csak hébe-korba sütök ilyet, mikor a bölcsibe van valami buli. Az én fiam tej- tojásallergiás, de mindig sütök annak az egyszem lisztérzékeny kislánynak is. Úgy vagyok vele, legalább akkor ne maradjon már ki a sütizésből, mikor a másik ételallergiás gyereknek van valamije!

Én almásbélest sütöttem rizsliszttel, beleizzadtam, mire belelapogattam a tepsibe a tésztát (nyújtani nem lehetett), azon izgultam, hogy fogom kiszedni a tepsiből, aztán simán kijött), de jól sikerült. Én inkább olyanokat sütök, aminek nem kell nagyon feljönni, bár tuti van valami technikája, mert egy ismerősöm süti a férjének a kenyeret, az meg gondolom csak nem marad lapos!

2012. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát kenyeret azt mi is tudunk sütni úgy ahogy de az se tökéletes meg kemény mindig.. :S De a süti az valami borzasztó és nem tudom hogy kéne.De a kenyér receptjére és sütésére kíváncsi lennék hátha az jobban sikerül mint amit szoktunk.Ha nem okoz problémát elküldhetnéd.
2012. nov. 29. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Most beszéltem az ismerősömmel, aki megígérte, hogy elküldi az ő kenyérreceptjét. Ha megjön, leírom.

Annyit mondott még, hogy ő keveri a rizslisztet és a gluténmentes lisztet. Ha kenyeret, kalácsot, kelt tésztát csinál akkor felveri a tésztát, mint a fánkot, mikor csináljuk. Kicsit lágyabb, folyósabb tészta lesz. Duplájára keleszti, majd formázza és újra keleszti (kenyeret, kalácsot a formában, amiben süti), míg meg nem indul a folyamat, akkor teszi a sütőbe.

2012. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen mi is úgy szoktuk hogy a rizslisztet és a gluténmenteset keverjük.Várom akkor a receptet.És nagyon szépen köszönöm.
2012. dec. 3. 12:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!