Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a titka az ilyen krémeknek,...

Mi a titka az ilyen krémeknek, hogy ne legyenek csomósak?

Figyelt kérdés

A főzött puding + cukros margarinos krémekre gondolok.


Például ennél a receptnél a krém:

[link]


Eddig még mindig csomós lett a krém, pedig mindig hagyom teljesen kihűlni a pudingot! Nem értem mi lehet a baj. :(


2012. dec. 15. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont az a baj, hogy hagyod teljesen kihűlni a pudingot. Csak egy kicsit hagyd hűlni, hogy ne legyen forró. De még melegen olvaszd bele a margarint. Szépen felolvad a pudingban és akkor nem lesz csomós mire teljesen kihűl.
2012. dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így ahogy az első mondja. Kellemes melegnek kell lennie a pudingnak, különben nem olvad bele a margarin. Nem is értem, a receptírónak hogy lett hidegen homogén a masszája...
2012. dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezentúl így csinálom.
2012. dec. 15. 16:15
 4/5 anonim ***** válasza:
én mindig géppel keverem össze, a kihűlt pudinggal, mindig homogén lesz.
2012. dec. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem akarok okoskodni, de ha elolvad benne a margarin, akkor nem olyan állaga lesz a krémnek, hogy később jól lehessen szeletelni. Jártam már így pont a fagyi szeletnél. Azzal egyet értek a fentiekkel, hogy nem szabad teljes hidegre (merevre) kihűteni a pudingot vagy a főzött tojáskrémet, viszont annyira hűljön ki, hogy a margarint csak lágyítsa, de ne olvassza meg. Az én praktikám, hogy míg hűtöm a pudingot gyakran megkeverem, hogy ne álljon össze(így a bőrösödét is elkerülöm). Mikor szinte teljesen kihűlt, de a kevergetésnek köszönhetően nem merev, akkor keverem bele géppel a szobahőmérsékletű margarint, majd az egészet készre hűtöm, hogy jól szeletelhető legyen.
2012. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!