Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalács sütés segítség?

Mézeskalács sütés segítség?

Figyelt kérdés

Felhólyagosodott a tészta sütés közben, és utána sem eresztett le. Az alábbi receptet használtam:


Melegítsd a mézet a vajjal, míg kellemesen folyós nem lesz.

Add hozzá a cukrot, lisztet, tojást és fűszereket, majd gyúrj belőle kemény tésztát. Hagyd pihenni hűvös helyen legalább 1 órát, de lehet akár egy egész éjszakát is.

Nyújtsd 4 mm vastag tésztává és a sablonnal vágd belőle ki a házat.

Tedd sütőpapírra, kend meg a tojással és 180 fokon süsd, míg aranyszínű nem lesz.


A válaszokat előre is köszönöm! 23/F


2012. dec. 8. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Sütőport vagy szódabikarbonát nem írt a recept?
2012. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
57%

Hát én annyit tudok, hogy én 17 éve ezt a receptet használom, és mindig ugyanolyan finom és szép lesz. Szívből ajánlom! :)


76 dkg liszt,34dkg porcukor,2 evőkanál szódabikarbóna .kevéske őrölt fahéj,10 szem porrá tört szegfűszeg.Összekeverjük.Hozzáadunk 5 dkg margarint,4 egész tojást,4 evőkanál mézet és az egészet jól

összedolgozzuk.A tésztát kis pihentetés után 3mm vastagra nyújtjuk,szaggatjuk.Felvert tojással megkenjük.Sütőpapírra vagy kizsírozott lisztezett tepsibe tesszük.Ne tegyük egymáshoz túl közel.Közepesen meleg sütőben világosbarnára sütjük.

Cukormáz:1 tojásfehérje 12dkg.porcukor habverővel addig keverjük míg szálat lehet húzni belőle.

2012. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez bombabiztos puha ízletes mézeskalács és puszedli recept(múlt héten kipróbáltam és nem vicc egy hétvége alatt elfogyott):


[link]

2012. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!