Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott karfiolt hogyan kell...

Rakott karfiolt hogyan kell csinálni? A karfiolt ha megfőzöm akkor úgy hagyom rózsákra szedve, úgy teszem jénaiba, úgy mint mikor rántott karfiolt csinálok?

Figyelt kérdés
2012. nov. 14. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Rakott karfiol néven 3 féle elkészítési módot ismerek:


először rózsákra szedve lobogós sós vízben a karfiolt (bármelyik variációt is választom), egy picit átforralom.

Hús nélkül:

1. Jénait vajjal, tejföllel kikened, bele a karfiolt, tetejére ismét tejföl + reszelt sajt, be a sütőbe vagy a mikróba, amíg összesül.


2. Jénait zsírozod (olajjal kikened), majd zsemlemorzsával körbehinted, bele a karfiolt, tetejére ismét tejföl és zsemlemorzsa és a sütőben pirosra sütöd.


Darált hússal:

3. Ugyanúgy rakod össze, mint pl. a rakott kelt, de mivel itt is már a karfiolt forró vízben megfuttattad, a darálthúst is párold puhára és a rizst is megfőzve kavard hozzá. Majd összerakod, mint pl. a rakott káposztát, tejfölt a tetejére és be a sütőbe.

2012. nov. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi pörkölt módjára készítjük el a darált húst, és a rétegek közé tejfölt teszünk. A tetejére mehet a tejfölön kívül reszelt sajt is.
2012. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én megfozom a karfiolt, darált húsból jó sok level pörköltet készítek, abban megfozom a rizst is. Ha kesz, egy-ket nyerstojast belekeverek. A jenait vagy testi kikérem vajjal, zsírral vagy olajjal, beleontom a rizseshust, azt pedig Benedek a karfiolrozsakkal. A tetejére nyers tojással el kevert tejfölt teszek es reszelt sajtot.
2012. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze, amit a Kedves Kérdező ír, az sem lehet rossz:


A sós vízben megfuttatott rózsákra szedett karfiolt jénaiban rakni, és (tojás+liszt+tejföl+reszelt sajt) keverékkel nyakonöntve bedugni a sütőbe, vagy mikróba. Talán a legkevesebb "pepecs", és megfelelő fűszerezés esetén igen ízletes kaja is kijön belőle!!!!

2012. nov. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam,hogy spagetti szószt is tesznek rá,hülyeség sztetek?
2012. nov. 14. 11:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Mármint a darált húsra
2012. nov. 14. 11:42
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor hagyma,darált hús pirospaprika,meg mi még hogy jó pörkölt ízű legyen?Meddig főzöd?Bocsi,de kezdő vagyok,köszi
2012. nov. 14. 11:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Apróra vágott hagymát dinsztelsz (nagyon kevés zsíron), ebbe beleforgatod a darált husit, szórsz rá törtpaprikát és annyi vízzel felengeded, hogy éppen csak el-lepje. Sót, borsot, teszel bele és elég addig főznöd, míg a husi megpuhult.

Akkor ez így a pörkölt, ha akarod kavarsz hozzá készre főzött rizst, de nem feltétlenül szükséges. Ezt így önmagában is belerakhatod 2 réget karfiol közé.

2012. nov. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor apróbb rózsára szedjem,mint a rántott karfiolnál,mert én ott nagyra szoktam szedni?
2012. nov. 14. 11:57
 10/10 A kérdező kommentje:

ez így nem jó ugye?

[link]

2012. nov. 14. 12:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!