Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsóbb a gyorskajálda? (nem...

Olcsóbb a gyorskajálda? (nem a meki! )

Figyelt kérdés

Manapság úgy veszem észre, hogy annyira felmentek az hideg étel árak, hogy jobban megéri egy olcsó gyorsétteremben enni, egy kisebb büfében pl. 500 ért gyrost, vagy hasonlókat, mint otthon főzőcskézni? a tojás 550-be kerül... a tészták is baromi drágák, 6-700 forintba kerülnek, plusz még ugye a gáz, meg a mosogatás amivel elpazarlok jó sok energiát...

ti hogy vagytok ezzel, szerintetek hogy éri meg?


2012. okt. 16. 19:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%

Ja, csak éppen ha olyan alapanyagokból főzöl, mint a kínaiban, akkor 250 ft-ból van meg az, amit ott 550-ért veszel.

Senkinek ne legyenek illúziói, semelyik étterem nem szeretetszolgálat.

Az alapanyagok árán felül kifizettetik a közületi energiát, ami 3szor annyi mint a háztartási, a bérleti díjat, a munkabéreket, az összes (nem kevés) plusz kiadást, és még tisztességes hasznuk is van rajta.

Ha annyiért lehetne kiskereskedelembe beszerezni az alapanyagokat, mint pl egy étteremláncnak, 150 tf-ba kerülne az említett 550 ft-os kaja.


Ugyanez van pl a tésztával. Szerinted hol főznek 700 ft-os tésztából?

Jó persze van ahol igen, csak ott 1800-ért adnak egy adagot.

300 ft-os durumtészta...

Amúgy meg legyek nagyvonalú, és számoljunk 700 ft-os tésztával. Kijön belőle 8-10 adag.

Legyen még 2szer annyi, amit ráteszel. Most járunk 300 ft körül...

Folytathatnám még, de ahogy mondtam (2.vagyok) nem kérdés, hogy az otthon főzés éri meg jobban.

2012. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Kínaiba se kapsz már 500 ft-ért semmit 1 adag már 700-800 ft ott is a drágább alapanyagokból dolgoznak.

Enyi pénzből több napi ételt egyszere le tudsz fözni.

2012. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én Pesttől 60 km-re lakom, és itt is 500 körül van a tojás..

Szerintem ha nagycsalád vagytok, otthon éri meg jobban főzni, de ha egyedül vagy sem biztos, hogy jót tesz neked az állandó gyorskaja!

2012. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
hidd el, jobb, ha otthon főzöl magadnak. Ha mindennap kajálsz gyorséttermekben (nálam egy nap 700 ft kb), akkor számold ki, hogy mennyit spórolsz meg az otthoni főzéssel. Sajna nálam maradnak a gyorskajáldák :( :D
2012. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%
Pedig 550 ft volt a kaja a kínaiban, tudod létezik kis adag is, ami nekem bőven egy étkezés.
2012. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kis adag ételért 550 ft azért lehúzás.
2012. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
40%
Már miért lenne lehúzás? Kis adag címen annyit adnak, hogy még sokszor ott is hagyom, hogy majd vacsira megeszem. Pedig nem eszek keveset.
2012. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem mindent le lehet fagyasztani. Ha egyszerre nagyobb adagot főzöl, adagokban lefagyasztod, akkor nem kell mindennap főzni. Nagyon sok ételt ki lehet kevés pénzből is hozni.
2012. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%
Nos, én vagyok, aki 29-ért veszi a tojást, Bp. belváros, nagykörútnál; tudjátok, versenyeznek a boltok a vevőért, és 3 helyet is tudok a lakásom 1 km-es körzetében, ahol ennyi. Kínai étterem is hegyin-hátán van, háztömbönként 3-4 is, és 10-ből kb. 4-ben nem a kis, hanem a nagy adag 550 Ft, a legolcsóbb kisadag, amit tudok, pedig 380 Ft. Aki nem tudja megjegyezni, az írja fel, hogy mi hol mennyi, és mindenhol azt vegye, ami ott a legolcsóbb!
2012. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
25%
Ahol minden sarkon van egy bolt, persze, hogy olcsóbb...
2012. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!