Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lesz még olcsóbb az eper? Még...

Lesz még olcsóbb az eper? Még nem vagyunk az szezonja végén vagy idén ilyen drága? Érdemes még várni a lekvár főzéssel? Nem szeretnék lemaradni róla.

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Az eper szezonjának vége. Csoda, ha még kapsz a piacon.
2012. jún. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, vége az eperszezonnak. Amiket árulnak, az szerintem már nem magyar, mert én még láttam itt-ott a piacon. Épp tegnap beszélgettem egy termelővel, akiktől szoktuk venni a zöldséget és gyümölcsöt, ő mondta, hogy a sárgabarack is vagy 50%-kal drágább lesz idén, mint tavaly, úgyhogy ott sem érdemes várni, míg lemegy az ára, mert nem fog. Cseresznye detto, a szezonjának szintén lassan vége.
2012. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ajaj! Akkor jó lesz, ha sietek vele akármennyibe is kerül, ha szeretnék házi lekvárt! Köszönöm a válaszod!
2012. jún. 22. 09:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves második Válaszoló! Neked is köszönöm! És jó, hogy írtad a barackot is, mert azt is szeretnék majd főzni. Az epret tavaly én is fele annyiért vettem, mint amennyibe most került. Kezdő lekvárfőző vagyok és nem emlékeszem pontosan, hogy tavaly mikor tettem el epret, ezért is tettem fel a kérdést.
2012. jún. 22. 09:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Már csoda, ha kapsz, most már megint drága vége a szezonnak. Most barack, málna, ribizli dominál.
2012. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne várj tovább az eperrel, de igyekezz, mert a cseresznye is leérőben van. Legalábbis nálunk már araszolnak az árak felfelé, mert kezd eltűnni.

A barackkal pedig azért ne várj sokat, mert az idén, amikor virágzott, az országon végigment egy éjszakás fagy, és az ország nagy részét tarolta. Ezért kevesebb fog teremni, és gyorsan elviszik.

2012. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!