Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsóbb a gyorskajálda? (nem...

Olcsóbb a gyorskajálda? (nem a meki! )

Figyelt kérdés

Manapság úgy veszem észre, hogy annyira felmentek az hideg étel árak, hogy jobban megéri egy olcsó gyorsétteremben enni, egy kisebb büfében pl. 500 ért gyrost, vagy hasonlókat, mint otthon főzőcskézni? a tojás 550-be kerül... a tészták is baromi drágák, 6-700 forintba kerülnek, plusz még ugye a gáz, meg a mosogatás amivel elpazarlok jó sok energiát...

ti hogy vagytok ezzel, szerintetek hogy éri meg?


2012. okt. 16. 19:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Valóban felmentek az árak, de közel sem ennyire, mint amiket írtál.

Mindazonáltal bizonyos helyzetekben valóban olcsóbb a "kifőzde", de egész hónapra lebontva nem jössz ki olcsóbban, mintha otthon főznél magadnak.

2012. okt. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképpen a főzés éri meg, ez nem kérdés!

Ha kajázdában olcsóbban jön ki egy étel, abból 100% hogy kispórolták a drágább cuccokat, amit ugyanúgy te is megtehetsz otthon, csak módosítani kell a recepteken, és akkor ha ugyanolyan minőséget csinálsz, akkor ugyanúgy kevesebbre jön ki.

Esetleg a multiknál, akik többezer fős menüfőzéssel foglalkoznak, le tudják vinni annyira az árakat, (mert olcsóbban tudnak alapanyagot beszerezni) hogy megközelíti az otthon főzés költségvetését.

2012. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Ha azt nézzük, hogy az "idő is pénz", akkor lehet, hogy olcsóbb kifőzdében kajálni. Ha egyedül élsz, akkor egy emberre főzve is a bevásárlás, előkészítés, elkészítés, mosogatás ugyanannyi idő, mint ha egy öttagú családra főzöl. Tanulsz, sok munka marad otthonra, határidős munkád van, stb., akkor élnék a kifőzde lehetőségével.De ha családja van az embernek, akkor gazdaságosabb otthon főzni, körbeülni az asztalt, beszélgetni. Tehát relatív a dolog.
2012. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
Akár olcsóbb, akár nem, hosszútávon semmiképp nem tesz neked jót, ha gyroson, meg ilyeneken élsz, függetlenül attól, hogy történetesen ez a gyorskajálda épp nem a McDonald's szendvicsei. Én nem bírnék akár csak 1 napig is gyorskaján élni, bár én sportolok is, lehet nekem nagyok az igényeim.
2012. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

"a tojás 550-be kerül... a tészták is baromi drágák, 6-700 forintba kerülnek, plusz még ugye a gáz, meg a mosogatás amivel elpazarlok jó sok energiát...

ti hogy vagytok ezzel, szerintetek hogy éri meg?"


Ezek nem átlagárak, mindenképp menj addig, amíg tördékéért nem találsz. Én tojást 29-ért veszek például. És ha egyedül vagy, akkor megéri a 4-500 Ft-os gyros alkalmanként. De 2-3 emberes háztartásban már más a helyzet.

Én eldobhatós edényeket és evőeszközöket használok, nem drágább, mint a mosogatás (evőeszköz, pohár, tálca 2-4 Ft), az idő meg fáradság viszont megspórolható.

2012. okt. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Pont múltkor gondolkoztam ezen, amikor a kis adag kínai kajából teljesen jól laktam. És 550 ft volt. Tehát ha ezresért egész adagot veszek, megvan két ebéd.
2012. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
Hát nem tudom hol élsz te, de nálunk max 350 Ft 10 db tojás, 1 kg tésztát ugyanannyiért lehet venni, és minimális tésztából jól lehet lakni. Krumpliból is 1 kg-ot ha megpucolsz és megcsinálod, kijössz max. 100 Ft-ból, és éhen sem haltál.
2012. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom Budapesten él, itt ilyen árak vannak, a tojás 46 ft a piacon...
2012. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%
Igen, de minden nap nem ehet az ember kínait - bár nagyon finom. Az otthoni kaja változatos is: belefér a főzelék, egytálétel, leves, tésztaféle. A házunk alatt volt egy kifőzde. Munka után hazamentem korgó gyomorral. Beugrottam egy főzelékre, vagy egy levesre - de mire a család jött, megfőztem a vacsorát:) Anyukám meg házhoz hozatott 2 fogásos kaját. Egy hónapig élvezte, de akkor rájött, hogy bármit rendelt, mindennek ugyanaz volt az íze.De továbbra is rendelte, mert a főzést-bevásárlást már nem bírta volna. Viszont ha vittem neki hazait, mindig megjegyezte: azért a hazainak csak más az íze:)
2012. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
Hát igen, az a baj, mindent meg lehet unni. A kifőzdék meg nem valami változatosak. Az ember magának meg úgy rakja össze az ebédet, ahogy akarja.
2012. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!