Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főzőtejszínből lehet tejszínha...

Főzőtejszínből lehet tejszínhabot csinálni?

Figyelt kérdés
Vagy az nem arra való. Ha lehet, hogyan? Csak fel kell verni?

2012. okt. 9. 02:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
Előrebocsátom, hogy nem vagyok tejipari szakember, csak egy egyszerű öregasszony, aki tapasztalatból mondom, hogy a jelenleg Magyarországon kereskedelemben kapható tejipar által előállított tejfölnek titulált termékek köszönő viszonyban sincsenek az eredeti tejföllel. Ezen nincs mit vitatkozni. Mi, akik tudjuk, hogy milyennek kellene lennie, mert van viszonyítási alapunk, ugye, nem is vitatkozhatunk olyannal, aki annyit tud, hogy most milyen. Adná meg a nagy ég, hogy egyszer legyen módjában ízlelni egy igazit, csupán azért, hogy érezze a különbséget. Na, minden jót nektek!
2012. okt. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

Én ugyan csak 22 vagyok de ittam házi tejet és házi tejfölt is ettem. A bolti a lába nyomát sem csókolhatná meg ezeknek.

Lehet engem is lepontozni.

2012. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek a 13-assal, és azokkal, akik azt mondják, hogy a mai bolti = gyári tejföl a lába nyomába sem érhet a házi készítésünek. Ez pont olyan, mint a régi, kemencében sült kenyér, vagy az ipari technológiával készített sorozat-gyártás. Tejes szakember, pék ide vagy oda, Maris néni papír nélkül is különbet csinált otthon.
2012. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. A válasz: nem.

(Nem gondoltam volna, hogy egy doboz főzőtejszín ekkora vihart kavar) :D

2012. okt. 9. 20:36
 15/19 mustafa33 ***** válasza:
100%

Aludtej - tejfel kérdésben igenis a parasztaszony az igazi szakember!

Gyerekkoromból emlékszem, egyszer a Mandrik néni nagy felháborodtan jött hozzánk a heti túróval, tejfellel. Anyám kérdésére, hogy mi baj van alig jutva szóhoz elpanaszolta, hogy a vonaton az egyik kofa azt kérdezte tőle, hogy hogy csinálja a tejfelt? "Hát azt nem én csinálom, hanem a tehenem", háborgott. Vérig volt sértve, hogy ilyet feltételeztek róla. valóban rendkívül jó sűrű tejfölt árult. Nem liszetzte mint a többi kofa. Az 5.-ik faluból járt, és évek múlva derült ki hogy csak kecskéi vannak, tehene nincs, de nem bántuk úgy is jobb volt mint a másé. ☺

2012. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

:D

És igaza volt a Mandrik néninek, mert a tejföl = a tejnek az a föle, ami a tej tetején, fölső részén = tej fölén megáll, összegyűlik a java még nyersen. De az igazi jó házitejnél még forralás után is marad belőle a tej tetejére. És Mandrik néni, meg Mari néni ezeket szépen, aprólékos, gondos munkával szedték le a tej színéről, tetejéről és gyűjtögették össze.

2012. okt. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!

Nem a te egy pohár tejszíned "kavart vihart", hanem a 83 -os tejes-szakember, aki minősíthetetlen hangon szólal meg, ha valaki ellent mer mondani neki, akármilyen kaja főzéséről-sütéséről is van szó.

Csak még azt nem tudjuk, honnan veszi magának ehhez a bátorságot.

2012. okt. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
36%
17. Biztos onnan veszi a bátorságot ahonnan azok akik fa hanggal jelentkeznek énekversenyre XD XD Vannak ilyen emberek
2012. okt. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
53%
Véletlenül főzőtejszínt vettem (Aldis Milfina főzőtejszín) és minden további nélkül fel tudtam verni teszínhabbá. (Előtte mélyhűtőbe tettem a tejszínt, a tálat és a keverőt is.) Kicsit krémesebb lett, de azért határozottan tejszínhab. Szóval főzőtejszínből igenis LEHET tejszínhabot készíteni. (Ez nem puszta feltételezés, okoskodás, hanem gyakorlati tapasztalat.)
2019. dec. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!