Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha valaki semmilyen tejterméke...

Ha valaki semmilyen tejterméket nem eszik abból lehet baja?

Figyelt kérdés

azért nem enné mert laktózérzékeny

nem lesz kalcium hiánya vagy bármi más problémája?



2012. okt. 8. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A laktóz az tejcukor!

Csak a tejfehérje érzékenyek nem ehetnek semmilyen tejterméket, a laktóz érzékenyek csak tejcukrot tartalmazó tejterméket nem ehetnek.

Pl. a savanyított tejtermékeket elég jól tolerálják... mint pl a túró, ami ugye tele van kalciummal.


Egyébként kiküszöbölhető az étrendből a tejtermék, mással is pótolhatóak azok az anyagok.

2012. okt. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Egyébként meg léteznek laktózmentes tejtermékek..
2012. okt. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első,én laktózérzékeny vagyok és a túrót sem bírom.. a savanyítottban is van tejcukor,csak kevesebb.

Én laktáz tablettát szoktam szedni étkezés élőtt ha tejterméket akarok,de így sem viszem túlzásba és jelentem még élek. Kálcium nem csak a tejben van,a régi szoci eszme miszeirnt tej= egészség már nem nagyon állja meg a helyét.

2012. okt. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja ,léteznek,de úgy kell a szádba venni ,mintha aranyat ennél,ugyanis olyan árban vannak... olcsóbb megoldás a laktáz .
2012. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem biztos, hogy lesz.

A kalciumot lehet pótolni másból.

2012. okt. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem eszem/iszom tejterméket, kivéve persze a savanyított dolgokat. Én azokat még tolerálom, és múltkor ittam fél deci tejet, és még élek!! :)

Szerintem lesz, hiszen nincs más olyan kalciumforrás, amit ilyen sűrűséggel fogyasztunk szinte napi szinten van tejfölös leves, vagy kakaó, tejberizs stb. Úgyhogy ha valaki előtte sokféle tejterméket evett, jobb ha pótolja ételben és tablettában is.

2012. okt. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!