Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pecsenye császárszalonnából...

Pecsenye császárszalonnából milyen ételt lehet csinálni?

Figyelt kérdés
köszönöm!
2012. okt. 8. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem akarod nyersen, kenyérkével + zöldpaprikáva enni:

- főzd meg, majd ha kihűlt kend meg zúzott fokhagymával, csípős törtpaprikával

- szeld fel, és süsd ki töpörtőnek + sült krumpli + tükörtojás, ha melegen akarod enni, vagy megvárod míg kihűl, és hideg töpörtőként is jó

2012. okt. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeleteld fel jó két ujjnyi darabokra, sós vízben főzd, míg félig puha lesz. Tégy pár cikk fokhagymát is a vízbe. Hámozz krumplit, és vágd négybe, ha nagyobb hatba, aztán ha a húst kiszedted ugyanabba a lébe főzd egy kicsit a krumplit is, de csak addig, míg a színe megváltozik.(5 perc fővéstől) Zsírozz ki egy tepsit, rakd bele a krumplit, takard le a szalonnával, kicsit még meg is sózhatod, borsozhatod. Takard le alufóliával, tedd a sütőbe egy órára, de bő fél óra múlva vedd le a fóliát, úgy süsd, míg a krumpli megpirul.
2012. okt. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem a kérdést!

Most császár-szalonnáról beszélsz, vagy valami húsféléről? Én a császár-szalonna felhasználását írtam neked. (1-es vagyok)

2012. okt. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


pecsenye császárszalonnáról kérdeztem...ez nem olyan mint a rendes császár szalonna!

2012. okt. 8. 08:44
 5/9 A kérdező kommentje:
ezt ahogy nézem magába nem lehet megenni csak sütve!
2012. okt. 8. 08:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan császárszalonna, amit ne lehetne magában megenni.

A császárszalonna a főtt, húsos szalonnát jelenti.

A kolozsvári szalonna ugyanebből a részből van, csak nincs főzve, csupán füstölve.

Gondolom te nyers szalonnára gondolsz, azt talán egyszerűen kis zsírban megsütni a legjobb, friss kenyérrel.

2012. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nem tudom csak olyan furin néz ki nyersen...most le volt fagyasztva, ha felolvad megkóstolom és megírom :))


köszi utolsónak is!

2012. okt. 8. 10:36
 8/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Nekem is "sikerült" már hazavinnem olyan császár-szalonnát, hogy hiába nevezik főttnek, az minden volt, csak ehető nem!

Ezért is írtam, volt amikor újrafőztem és fokhagymával körbekenve már "ehető" volt. Máskor pedig finom sültet készítettem belőle. Szóval van rá mód, hogy ne kelljen kidobni!

2012. okt. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

végül karajjal sütöm össze(kis foghagyma rá, bors, piros paprika), krumpli és csemege uborka lesz mellé...


köszi a válaszokat !

2012. okt. 8. 11:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!