Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell bundás kenyeret...

Hogy kell bundás kenyeret csinálni?

Figyelt kérdés
Nincs a közelben se anyám se a barátnőm így nem tudom velük megcsináltatni. Kénytelen vagyok én:( Megkívántam...
2012. okt. 6. 16:35
 1/5 anonim válasza:
100%
Csak annyi, hogy pár tojást felversz, mintha rántottát készítenél, abba belemártod a kenyeret/ket és aztán serpenyőben megsütöd. Akkor lesz kész, h a a tojás már nem csöpög a kenyérről, és szépen barnás színe lesz :)
2012. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Mennyi olaj kell a serpenyőbe?

2012. okt. 6. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Szeld le a kenyeret, nézd meg, hogy ami serpenyőben sütni akarod, abba belefér-e, vagy középen ketté kell vágnod.

Üss fel egy tálba 2-3 tojást, keverd síma habosra, tégy bele egy kis sót. Van aki szór bele ételízesítőt is. Forrósítsd fel zsírt vagy olajat, majd ha elég meleg, vedd a lángot alatta közepesre.

A tojásba mártsd bele a kenyeret, villával fordítsd meg benne, és rakd a zsírba, hagyd hadd süljön szép rózsaszíre az egyik oldala is, majd ha megfordítottad, a másik is. Valószínű, hogy a serpenyőben elfér egymás mellett 2 db. kenyérke, amíg az elsőnek sül az egyik oldala, addig meg tudod a következőt is forgatni a tojásba, és szépen belerakni a serpenyőbe, hadd süljön egyszerre a kettő.

Ha két egész szelet (összesen max. 4 db.) kenyérkéd van, akkor még egy ugyanilyen eresztés, és kész a vacsi. Jó étvágyat!

Ne felejtsd el elzárni a gázt, mert az ottfelejtett zsíros serpenyő könnyen gubancot tud csinálni! :))))

2012. okt. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Miért kell ötévesnek nézni a kérdezőt... az első válasz is tökéletes, hogy megértse!
2012. okt. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Annyi olaj kell bele, amiben a kenyerek félig érnek, nem kell, hogy ússzanak.Jó, ha papírtörlőre teszed, az felissza a felesleges olajat.
2012. okt. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!