Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Birsalma lekvár készítés kérdés?

Birsalma lekvár készítés kérdés?

Figyelt kérdés
kaptam egy konyhai robot gépet,vajon melyik részével daráljam az birsalmát, hogy ne kellejen reszelni kézzel? sok birsalmám van.

2012. okt. 2. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Tudod ki reszelné, meg gyalulná!


Csinálj birsalma pálinkát, én Pest m.-i vagyok, itt 3.500,- Ft/l-ért megy.

2012. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én sose reszelem, bár van, aki úgy csinálja, nem tudom, a lekvárt, be akarod e tenni üvegbe. Én csak sajtot szoktam, az ugyebár nem áll el télen.

Az én változatomban megpucolom az almákat, összevágom őket kockára, beleteszem egy nagy fazékba, felöntöm vízzel, puhára főzöm, leszűröm a levét, majd krumplinyomóval összetöröm. Aztán vissza a gázra cukorral együtt, és addig forralom, kavarászom, amíg be nem sűrűsödik. A reszeléssel csak az a baj, hogy sok is, meg kemény is a birs. Én inkább megfőzöm, és 5 perc alatt áttöröm. Sok sikert! :)

2012. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden gépnek másféle tartozékai vannak. de gondolom gyalulni mindegyik tud.pucold meg az almát és kisebb darabokra vágva bele tudod tenni a torokba, amiben le kell nyomatni egy hozzávaló műanyag bigyóval.nagyon gyorsan megy. azt a késes részt használd, ami csak egy pengeszerű, vagyis nem lyukacsos, mert úgy szálas lesz, mint a tök, de főzni akár úgy is lehet.
2012. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ok köszönöm,holnap kezdek neki ,meg nézem a gépet .
2012. okt. 2. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert
2013. febr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először meg kell mosni a gyümölcsöt utána

kiszedni a közepét (magház) aztán lehet

szeletelni

2013. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!