Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell készíteni?

Hogyan kell készíteni?

Figyelt kérdés
Elmondanátok egy kezdőnek hogyan kell húslevest készíteni?Nagyon akarom,hogy sikerüljön de még nem csináltam.Köszi a segítséget
2012. szept. 30. 20:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nos, egy kezdőnek a legjobb és legszükségesebb, a Horváth Ilona szakácskönyv.


[link]



Én a marhahúslevest szoktam készíteni, pont úgy, ahogy itt van leírva a 49. oldalon. Pici szerecsendiót szoktam még bele reszelni, ill. van, h 2-3 féle húsból készítem.



[link]

2012. szept. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

[link]

Gyerekek főzőkanállal Molnár Zsuzsa, Pákozdi Judit

IPV Kiadó, 1984

224 oldal

Kötés: papír / puha kötés

jó állapotú antikvár könyv

ISBN: 9633160170

Szállító: Dobossy Antikvárium

2012. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Horváth Ilona messze a legjobb. F. Nagy Angéla már nem olyan részletes.
2012. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Fontos tanácsok:

nagyon lassan főzzed, éppen csak gyöngyözzön a lé, ne rotyogjon;

ne kevergesd;

külön főzd ki hozzá a tésztát, ne a levesbe főzd bele;

csontos húsokból lesz finom a húsleves - nem színhúsból.

2012. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Megnéztem a linket.

Marhahúsból legjobb szegyet venni levesnek, a lábszárból nem olyan finom.

Vagy főzheted házi tyúkból is.

Jó húslevest lehet főzni pulykanyakból is.

Mindegyiknél fontos, hogy hideg vízben tedd fel, és csak nagyon lassan főjön, ne forrjon. Lehetőleg annyi vízben kell feltenni, hogy jól ellepje a húst,mert ha utólag öntesz még hozzá vizet, az ront a levesen.

A habját nem kell feltétlenül leszedni, mert elforr magától is.

A fűszereket: bors,fokhagyma, marhánál gyömbér, szerecsendió egy teatojásban teszem a lébe. Így a főzés végén könnyen kidobható.

Ha már majdnem jó a hús, akkor teszem bele a zöldségeket.

Ha kész a leves, akkor állni kell egy picit hagyni, mielőtt leszűröd.

Az alján levő, kissé zavarosabb lében főzd be a tésztát.

A húst nem feltétlen kell a levesbe tenni. A húshoz készíthetsz valamilyen mártást, vagy másféleképpen is elkészítheted.

2012. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A Horváth Ilonában tyúkból készült recept talán nincs is, én nem látok egy tyúkhúslevest, de még egy tyúkpörköltet sem.
2012. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Felteszem a husit (hideg vízben) a lángra, teszek bele sót, szemes borsot, egy kis fej vöröshagymát, 1-2 gerezd fokhagymát (belső héjával együtt). Amikor felforrt, leveszem takarékra, és a habot én le szoktam szedni. Amikor a husi már majdnem megfőtt, akkor rakom bele a zöldséget, sárgarépa, gyökér, zeller, zöldpaprika (persze ekkorra már a vöröshagyma, fokhagyma kb. kifőtte az ízét, ezért azok kidobhatók belőle).

Amikor kész, elzárom, a husit és a zöldségeket kiszedem, a levest leszűröm. Abból a léből szedek át egy kisebb lábasba, és ha akarok, zöldborsót, vagy karfiolt belefőzöm. Ez esetben még külön kislábasba szedek egy újabb adagot, amiben a tésztát is kifőzöm.


Teljesen mindegy milyen husiból készíted a levest, a húsleves főzés technikája ez. Persze a különböző állatok húsából különböző ízű levesek készülnek, és attól függ a főzési idejük is.

Ne keress a szakácskönyvekben külön receptet a csirke húslevesre, vagy marha-húslevesre, vagy sertéshús levesre, a húsleves = húsleves! :))))

2012. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

7-es vagyok!

Egyébként amit nem édesanyámtól tanultam meg a főzés tudományából, azt én is Horváth Ilona, ill. Pelle Józsefné szakácskönyveiből olvastam ki.

2012. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
kb.mennyi idő mire készen van?Akkor úgy csinálom,hogy a láb,nyak koldusesernyő............stb megy a levesbe,a combot,illetve a mellet pedig megsütöm.A főtt húst úgysem szeretjük.Jó elgondolás?
2012. okt. 1. 09:08
 10/20 anonim ***** válasza:
A húslevesbe nem kell sem borsó, sem karfiol. a többi stimmel..
2012. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!