Hogyan kell készíteni?
Gyerekek főzőkanállal Molnár Zsuzsa, Pákozdi Judit
IPV Kiadó, 1984
224 oldal
Kötés: papír / puha kötés
jó állapotú antikvár könyv
ISBN: 9633160170
Szállító: Dobossy Antikvárium
Fontos tanácsok:
nagyon lassan főzzed, éppen csak gyöngyözzön a lé, ne rotyogjon;
ne kevergesd;
külön főzd ki hozzá a tésztát, ne a levesbe főzd bele;
csontos húsokból lesz finom a húsleves - nem színhúsból.
Megnéztem a linket.
Marhahúsból legjobb szegyet venni levesnek, a lábszárból nem olyan finom.
Vagy főzheted házi tyúkból is.
Jó húslevest lehet főzni pulykanyakból is.
Mindegyiknél fontos, hogy hideg vízben tedd fel, és csak nagyon lassan főjön, ne forrjon. Lehetőleg annyi vízben kell feltenni, hogy jól ellepje a húst,mert ha utólag öntesz még hozzá vizet, az ront a levesen.
A habját nem kell feltétlenül leszedni, mert elforr magától is.
A fűszereket: bors,fokhagyma, marhánál gyömbér, szerecsendió egy teatojásban teszem a lébe. Így a főzés végén könnyen kidobható.
Ha már majdnem jó a hús, akkor teszem bele a zöldségeket.
Ha kész a leves, akkor állni kell egy picit hagyni, mielőtt leszűröd.
Az alján levő, kissé zavarosabb lében főzd be a tésztát.
A húst nem feltétlen kell a levesbe tenni. A húshoz készíthetsz valamilyen mártást, vagy másféleképpen is elkészítheted.
Felteszem a husit (hideg vízben) a lángra, teszek bele sót, szemes borsot, egy kis fej vöröshagymát, 1-2 gerezd fokhagymát (belső héjával együtt). Amikor felforrt, leveszem takarékra, és a habot én le szoktam szedni. Amikor a husi már majdnem megfőtt, akkor rakom bele a zöldséget, sárgarépa, gyökér, zeller, zöldpaprika (persze ekkorra már a vöröshagyma, fokhagyma kb. kifőtte az ízét, ezért azok kidobhatók belőle).
Amikor kész, elzárom, a husit és a zöldségeket kiszedem, a levest leszűröm. Abból a léből szedek át egy kisebb lábasba, és ha akarok, zöldborsót, vagy karfiolt belefőzöm. Ez esetben még külön kislábasba szedek egy újabb adagot, amiben a tésztát is kifőzöm.
Teljesen mindegy milyen husiból készíted a levest, a húsleves főzés technikája ez. Persze a különböző állatok húsából különböző ízű levesek készülnek, és attól függ a főzési idejük is.
Ne keress a szakácskönyvekben külön receptet a csirke húslevesre, vagy marha-húslevesre, vagy sertéshús levesre, a húsleves = húsleves! :))))
7-es vagyok!
Egyébként amit nem édesanyámtól tanultam meg a főzés tudományából, azt én is Horváth Ilona, ill. Pelle Józsefné szakácskönyveiből olvastam ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!