Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha kivájtam a sütőtök belsejét...

Ha kivájtam a sütőtök belsejét, az ott lévő magokból hogyan tudnék tökmagot készíteni?

Figyelt kérdés

Lehet egyáltalán? Pirítani kell? Hogyan? Mennyi ideig?

Sütőtökkrémlevesre szeretnék feltétként tökmagot pirítani olajban. De már kész a leves és észrevettem, hogy nincs itthon tökmag... szóval gondoltam a tökben lévő hátha működne :)


2012. szept. 19. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Én sem találtam sok találatot. Csak olyan 99 ezret.


[link]

2012. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Abbol már ne készits tökmagot,mert az már tökmag!

Kiteszed ujságpapirra száritod egy két hétig meleg helységben,utána esetleg pirithatod egy kicsit.

2012. szept. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint több vele a macera meg a villanyszámla, mintha lemész a boltba és veszel 100 ft-ért egy zacskóval...
2012. szept. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Most még tényleg költségesebb, de télen a konvektor fölé dobva 0 plusz költség
2012. szept. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pirítva jó a tökmag, én is pont úgy csinálom, ahogy az első linkben van.15 perc gázfogyasztás a sütőben elenyésző energiaköltség.
2012. szept. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tisztítsd meg, mosd meg, és rakd tepsibe, be a sütőbe, megpirítod és kész.
2012. szept. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az otthoni sokkal finomabb, mint a bolti, ugyhogy nem értek egyet az egyik hozzászoloval.


viszont sütőtökből nem jo a tökmag, rendes tökből kell csinálni. sütőtöknek a magja kuka...nem lehet megsütni.

2012. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok. Igen, valóban nem drága megvenni, csak este 9-kor a környéken nincs bolt és muszáj volt megoldanom a helyzetet, mert a férjem reggel vitte a levest és szerettem volna rá tökmagot pirítani. EGyébként meg is csináltam. Majd délben megkóstolom, remélem jó lesz :).
2012. szept. 20. 11:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért az tévedés, hogy a sütőtök magja nem jó...éppen olyan kiváló, mint a nyári spárgatök magja.
2012. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen?? Hát akkor kiprobálom, mi anno soha nem csináltuk azt meg.
2012. szept. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!